Kapicka

Máma se dlouho nevracela a teď přišla okradená o vše,co dělat?

Ahoj,potřebuji pomoc,máma se dlouho nevracela od včerejšího večera (od kamarádky) a teď přišla domů.Táta a já jsme měli strach,že se jí něco stalo a pořád jsme jí volali.Jenže žádná sláva,máma přišla s tím že jí okradli.Jí a kamarádku.Prý jí vzali vše,takže měla kabelku a v ní klíče,mobil,různé ty karty apod.Prý celý den s kamarádkou hledali někoho,kdo má s policií něco společného.Teď nevím jak se tomu říká.Mám strach,táta jí koupil nový mobil za 4 500,na všechno dře jako vůl a podívejte se.K ho…Je mi líto jak táty,tak i mámy.Prý byly asi někde v restauraci to už nevím,jen říkala že si šly někam pokecat atd.Poraďte co dělat.Lidi jsou nehorázný svině.Jak tohle může někdo udělat?Máma měla chytrý telefon,myslíte že by se dalo nějak přes GPS ten mobil najít?Nechci o mámu přijít.Vykládala tu něco,že si najde brigádu a odstěhuje se aby táta na ní takhle nemohl koukat a nadávat jí což je další – protože já s bráchou jsme na oba rodiče hrozně závislí.Co dělat?
PS:omlouvám se za chyby a jestli je to moc dlouhé
Doplňuji:
Tak se z mamky vyklubalo,že to teda hledaly s kamarádkou.Pak byla u ní,na policii prý nešla,říká že by se to tam akorát zapsalo a víc by se neřešilo.Prý se policie nezabývá takovou „malou“ krádeží.I když já si myslím,že to tak malá krádež zase není ne?Od čeho by byla jinak policie?

Nejlepší odpověď
led

Treba ísť na najbližšie oddelenie Polície a nahlásiť krádež, u svojho telefónneho operátora zablokovať telefonné číslo, v banke nahlásiť krádež kreditiek – to znamená, všetko, kde by mohlo dôjsť k zneužitu zablokovať. OKAMŽITE! Na byte vymenť zámok – ukradnuté kľúče s adresou (doklady)=vylúpenie bytu. Nečakať!
Doplňuji:
Najprv zabráňte možným škodám. Výčitky a plač važ v druhom kroku.

Další odpovědi
anonym

Pokud to maminka ještě neudělala, tak je třeba zablokovat karty, operátorovi nahlásit odcizení mobilu a především nahlásit krádež Policii ČR. Čekat není na co. V pondělí je třeba ohlásit ztrátu dokladů a podat si žádost o vystavení nových.
Vyhrožovat stěhováním může matka snad jedině se stresu, ale je to kontraproduktivní řešení. Zato rozumné bude práci si najít v místě bydliště a podílet se na financování rodiny.
Táta má samozřejmě plné právo na mámu šokovaně koukat. Takovou reakci bych čekala jedině v případě, že by matka nebyla s kamarádkou, ale s kamarádem a údajnou krádeží chtěla kamuflovat nevěru.
Doufám, že matka nebude vykládat, že s kamarádkou celou noc ztracené kabelky hledaly, to by musely mít dost vysokou hladinu alkoholu.
Zloději byli, jsou a budou a je s nimi třeba počítat. Své věci si je třeba hlídat. Ani tak není záruka, že se zloději krádež nepodaří. Pro matku to snad bude poučení.
Odsuzovat ji za to, že se stala obětí krádeže, není důvod. Stát se to může každému.

anonym

Tvoje matka není malé dítě a podle toho, co vypráví mám z toho takový pocit, že to mohlo být klidně celé poněkud jinak.
Hlavně byste to neměly řešit vy děti, ale rodiče. Někdy se stane, že se dospělý „zapomene“ přez noc a potom finguje loupež nebo krádež aby nějak zdůvodnil svoje zdržení. Policie většinou na takové případy přijde, tak proto možná není ze strany vaší mamky zájem vše ohlásit.
Třeba se mýlím, ale je to jedna z možností, se kterou je třeba také počítat.

celie

Take se mi stalo ,že mi rom ukradl kabelku a i když jsem za ním utíkala tak bez šance.Určitě jak už bylo napsáno,zablokovat všechny účty a jít na policii.Nahlásit okradení a hlavně pokud tam měla mama občanský prúkaz nahlásit,at si někde zloděj na její občanku něco nevybere.Pokud tam měla klíče od bytu vyměnit hned zámek.Vzkaž mamči i když je ted bezradná i naštvaná,mohlo to dopadnout huř,a hlavně pevné nervy při vyřizování nových prukazu.Já jsem měla asi hodného zloděje ,protože ni vrátil aspon doklady do schránky.:-)
Doplňuji:
Já jsem opatrná na své věci,a ikdyž jsem měla kabelku u sebe,on čekal na moment kdy jsem byla zabraná do hovoru.A stěhování bych vypustila z hlavy.

Kapicka

Tak ještě o něčem hovořila s operátorem a nakonec na tu policii jde.Doufám,že to dopadne dobře a pro příště si snad dá větší pozor.Děkuji vám za pomoc a příjemný zbytek dne.

anonym

Tvoje matka snad přišla z Marsu. Tak doufám, že otec má víc rozumu. Okamžitě ji vyštvěte na policii.
Kdyby se stala matka obětí znásilnění, tak by to pro ni byl taky jenom takový malý přestupek proti právu? Posouzení ať nechá laskavě na policii, je oběť a měla by se chovat jako osoba, které jde o vlastní majetek. Takový přístup jsem ještě neviděla.
Navíc může jít o organizovanou skupinu zlodějů, kterou může mít policie již pod dohledem. Matka by rozhodně měla jít krádež nahlásit.

led

Prepáčte preklep
Výčitky a plač až v druhom kroku