Radomír.cz

Máma Mi říká, že když se lak na nehty dlouho nepoužívá, že ztuhne, je to pravda?

Kosmetika

Nejlepší odpověď
www

Máma má pravdu, dokonce i v dobře uzavřené nádobce je časem na vyhození.
Doplňuji:
Sorry, správný zdroj se nepodařilo vložit..
Výrobci dokonce nedoporučují ani následné ředění, ale nepoužívat.
Více viz iDnes/Ona dnes 😉

Zdroj: Internet

Další odpovědi
anonym

Ztuhne i neotevřený lak. Ale to není jediný důvod jej vyhodit. Je všeobecně známo, že všechny kosmetické výroby stárnou, kazí se a ztrácejí svou kvalitu. Potom mohou spíše uškodit než zkrášlit. Je třeba i v této oblasti respektovat datum upotřebení.

anonym

Stejně, jako jakýkoli lak nebo jakákoli barva – vyprchá ředidlo. Dalším faktorem je, že mohou stárnout i další složky (i barviva) – a tedy se může měnit i chemické složení.

Drap

Pokud není v plné a dobře utěsněné lahvičce, tak ano. Těkavé látky vyprchají a lak tuhne.

marci1

Ano, je to pravda : ztuhne. Lak na nehty se doporučuje spotřebovat nejdéle do 1 roku. A zásadně ničím neředit.

mosoj

Tak do něj kápneš nitroředidlo a bude zase Ok.

Freja

Jo je to pravda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-)