paul1

Mám známého, který dlouhodobě pracuje v ČR a není prihlásený k prechodnému pobytu. Může se přihlásit na obecním úřadě?

Majitel, u kterého bydlí, si si to nepřeje. Co má dělat, resp. může se přihkásit na obecním úřadě? Děkuji za odpověď.P.

Původní neotázka
Mám známého, který dlouhodobě pracuje v ČR a není tam prihlásený k prechodnému pobytu. Majitel, u kterého bydlí, si

Nejlepší odpověď
Drap

Dost dobře otázce nerozumím. Pokud se má věc tak, že ten známý je cizinec a jeho trvalé bydliště je tedy v zahraničí, žádné trvalé bydliště na území ČR nepotřebuje. Přechodné bydliště neni oficiální údaj a neni nutné. Pokud potřebuje , může uvádět doručovací adresu, tam kde trvale bydlí a to i bez souhlasu kohokoli.