Mam zkusit podplatit lekare?

Jsem v prvaku na gymplu a cele pololeti jsem tak nejak kaslal na skolu. Mam tam cca. 259 zameskanych hodin. Ja vim, bylo to ode me hloupe, uvedomuju si to, a chci to v druhaku zlepsit. Ovsem to bych do nej musel nejdriv postoupit. Problem je totiz v tom, ze z tech 259 hodin mam asi 56 neomluvenych (nas tridni rikal ze z toho bude asi reditelska dutka) a dalsich asi 45 hodin za kveten, musim jeste do pondeli omluvit. Jde o to, ze uz si nemuzu dovolit dalsi neomluvene hodiny, jinak by me nejspis vyhodili. V patek jsem se tuto absenci pokousel omluvit (napsal jsem do studijnaku - nemoc, nachlazeni, nevolnost, vysetreni, lekar a tata mi to podepsal), ale marne. Ucitel chce potvrzeni od doktora. Takze do pondelka si ho nejakym zpusobem musim zajistit nebo na 99% letim ze skoly. Jsem z toho zoufaly. Jedine reseni co me v teto situaci napada, je dat uplatek lekari, aby mi dal to potvrzeni. Myslite, ze je to dobry napad? A jak to mam udelat? Mate s tim nekdo zkusenost? Dekuju.

Lamalam: To je fakt rada nad zlato. Se základkou bych si slušnou práci nikdy nenašel. Radši přestoupím na jinou střední školu, než abych dřel na nějaké brigádě a vydělal si sotva na živobytí. Co se týče té nové střední školy, tak tu už bych neflákal, poučil jsem se dost :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nejsi studijní typ, vykašli se na uplácení, nech se ze školy vyhodit a začni pracovat.
Doplňuji:
To není rada nad zlato. to je pouhé konstatování faktů. S tou prací jsem to přehnala, s tvým přístupem by ses nikde neuživil.

Další odpovědi:

Zlatý

Pozdě bycha honiti. Je to uplně ten nejlepší nápad pokusit se uplatit lékaře. Doporučuji! Pokud je doktor solidní, tak tě má jistě přečteného, a mohl by hned podat trestní oznámení že jsi se ho snažil podplatit a bylo by po problémech. Měli by od tebe pokoj ve škole i doma.

Zlatý

256 hodin to je skoro celej rok kam si chodil
to doktorovi nikdy nevysvětlíš ani ve škole :(

Zlatý

:-DDD
Myslím, že pokus uplácet lékaře není dobrým nápadem - osobně, být doktorem, bych tě hnal tak, že bys bral případné schody po třech...
:-DDD

Stříbrný

Akolik bys mu tak nabídnul, by mě zajímalo, já jen, že z nižší sumy by se důktůrek mohl taky urazit. Já bych za nim prostě zašla a řekla mu, jak se věci mají, že jsi byl hodně nemocný, ale k doktorovi jsi nešel a že teď po tobě chtěj potvrzení...třeba to ti podškrábne a basta, nic mu nedávej sim, tě, neboj, ten má peněz víc, než dost, nic tím neztratíš, leda získáš - možná...

Stříbrný

Zameškat v průběhu pololetí téměř celé čtvrtletí
a z toho mít přes třetinu neomluvených hodin
je fakt "výkon".

Přestaň lhát sám sobě i nám!

Kdyby ses poučil, vůbec bys neuvažoval nad pokusem
podplatit lékaře (přesněji: uvažuješ o podvodu, do svého
průšvihu chceš zatáhnout další dva lidi (sestru a lékaře).

Podle mne nemáš šanci se do druhého ročníku dostat, protože
na konci roku nebudeš klasifikován ze žádného předmětu.
Pochybuji, že se za necelé dva měsíce doučíš učivo celého
pololetí (a v profilových předmětech celého roku) tak, abys
zvládl doklasifikační zkoušky.

———
Postav se k tomu čelem: Doma i ve škole řekni, jak to skutečně bylo,
omluv se, slib, že už to nebudeš opakovat a velice zdvořile požádej
o povolení opakování ročníku (vedení školy není povinno vyhovět).

—–—
Rada od Lamalam je opravdu nad zlato:
Jedině práce a plnění povinností tě přiměje se
zamyslet a změnit přístup ke škole /ke vzdělání.

Zlatý

To si děláš legraci ? Do školy jsi nechodil, tak teď musíš za své činy nést zodpovědnost a postih. :-(
http://zakony.centrum.cz/…

Zlatý

skôr sa pozerajte po inej škole.
a zapamätajte si tento prúser.

;-Q

priznám sa, že som mal na strednej tiež pár neospravedlnených hodín (ale nie toľko), a miesto podpisu som od otca dostal takú šupu (facku), že ma to presvedčilo o plnení si svojich povinností.

Stříbrný

Doktor není blbec a úplatek od gymnazisty nepřijme vědom si faktu že se to rozkecá nehledě že jde o podvod.

Stříbrný

A takoví podvodníci by chtěli mít školu, aby mohli být např. manažeři velkých firem, být třeba našimi nadřízenými atd.
Jo hochu vyžer si to sám. Dělat podvody to by ti šlo a co dál?

Pokročilý

To, že seš blbej je tvůj problém. Já být tvýma rodičema, tak ti doma udělám vojnu. Nech se vyhodit a buď jdi na jinou školu, nebo zpátky do prváku. Bylo by nefér, abys tam zůstal. Už kvůli spolužákům, kteří do školy poctivě chodili a neflákali se po všech čertech.

Zlatý

Neumím si představit doktora, který by na to přistoupil.

Stříbrný

Zeptej se tatíka. Podepisuje ti falešné omluvenky, tak ti jistě poradí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2416
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.