Mám zaschlou tiskárnu (slabě tiskne),poradí mě někdo jak jí oživit ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Hmmm...
A typ tiskárny je tajný???
:-)
Obecně - vyčistit hlavu/y (buďto softwarově - Čištění) nebo je vyndej a vyčisti vodou (postavit na pár hodin tryskami na nějakou vlhkou/mokrou nechlupatou hadérku) - lepší je čištění ultrazvukem, ale to asi nemáš k dispozici.
Předtím ale zkus nastavit sytost (v Nastavení tiskárny nebo tisku).
Doplňuji:
Takže HP Apollo P1200 - takže typické cart. HP - vyndej tiskové zásobníky, do misky si nalej tak půl cm vody vlažné vody a zásobníky do ní - tryskami dolů, namoč (lépe na nechlupatou hadérku, ať se trysky ještě nepoškodí mechanicky). Nech je tak pár hodin (aspoň do rána, klidně i déle). Pak je osuš, dej zpět do tiskárny a vyzkoušej.
Přinejhorším kup nové (např. http://www.tisknulevne.cz/… ).

Další odpovědi:

Stříbrný

Nepises typ.
Predpokladam, ze to bude nejaka inkoustovka. Pak: nejdriv zkontroluj jestli jsou opravu zaschle trysky. Naprosta vetsina tiskaren (snad vsechny) ma funkci pro vytisteni testovaciho vzoru. Na tom je pak videt, ktere trysky tisknou a ktere ne. Pokud jsou nektere zaschle, postupuj dle mowly. Ja si v nekterych pripadech pomahal lihem. Je možné, že pro některé typy by to nemuselo být dobré. Jako ještě trochu drastičtější metodu jsem někdy zkoušel trysky uvolnit mechanicky (destilka s lihem v injekční stříkačce a kousek gumy nebo silikonové bužírky na utěsnění). Čím jemnější hlava tím větší šance, že ji tak zničíš. Ale pokud selhávají jemnější metody, stejně bys ji jinak vyhodil.

Pokud máš jehličkovou, tak vyměň pásku. Pokud pásku nemůžeš sehnat a netrpíš přílišnými ohledy k tiskárně, tak starou pásku natři razítkovací barvou. Bacha, nepřežeň to. Pak pásku několikrát protoč...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.