tedrazice

Mám zaschlou tiskárnu (slabě tiskne),poradí mě někdo jak jí oživit ?

Nejlepší odpověď
anonym

Hmmm…
A typ tiskárny je tajný???
🙂
Obecně – vyčistit hlavu/y (buďto softwarově – Čištění) nebo je vyndej a vyčisti vodou (postavit na pár hodin tryskami na nějakou vlhkou/mokrou nechlupatou hadérku) – lepší je čištění ultrazvukem, ale to asi nemáš k dispozici.
Předtím ale zkus nastavit sytost (v Nastavení tiskárny nebo tisku).
Doplňuji:
Takže HP Apollo P1200 – takže typické cart. HP – vyndej tiskové zásobníky, do misky si nalej tak půl cm vody vlažné vody a zásobníky do ní – tryskami dolů, namoč (lépe na nechlupatou hadérku, ať se trysky ještě nepoškodí mechanicky). Nech je tak pár hodin (aspoň do rána, klidně i déle). Pak je osuš, dej zpět do tiskárny a vyzkoušej.
Přinejhorším kup nové (např. http://www.tis­knulevne.cz/na­plne-do-tiskaren/apollo/a­pollo-p1200-p1220/ ).

Další odpovědi
Dochy

Nepises typ.
Predpokladam, ze to bude nejaka inkoustovka. Pak: nejdriv zkontroluj jestli jsou opravu zaschle trysky. Naprosta vetsina tiskaren (snad vsechny) ma funkci pro vytisteni testovaciho vzoru. Na tom je pak videt, ktere trysky tisknou a ktere ne. Pokud jsou nektere zaschle, postupuj dle mowly. Ja si v nekterych pripadech pomahal lihem. Je možné, že pro některé typy by to nemuselo být dobré. Jako ještě trochu drastičtější metodu jsem někdy zkoušel trysky uvolnit mechanicky (destilka s lihem v injekční stříkačce a kousek gumy nebo silikonové bužírky na utěsnění). Čím jemnější hlava tím větší šance, že ji tak zničíš. Ale pokud selhávají jemnější metody, stejně bys ji jinak vyhodil.

Pokud máš jehličkovou, tak vyměň pásku. Pokud pásku nemůžeš sehnat a netrpíš přílišnými ohledy k tiskárně, tak starou pásku natři razítkovací barvou. Bacha, nepřežeň to. Pak pásku několikrát protoč…