Avatar uživatele
Mark

Mam zapojen pocitac do zasuvky z vypinacem a pri zapnuti pocitace mi vyhodi pojistky. Nemate radu? Dik

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? franku před 4713 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Jestli je to prodlužovačka s více zásuvkami, tak nejdřív odpojte všechno co v ní je, pak postupně přidávejte spotřebiče, abyste měl jistotu, že vyhazování pojistek způsobuje počítač. Jestli je to počítač, může být vadná přívodní šňůra případně zdroj. Zdroj však má v sobě tavnou pojistku, takže není možné vyloučit ani jinou závadu, jako vlastní prodlužovačku, přetížený zásuvkový okruh, jistič.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
franku

Může být opálený vypínač v prodlužce nebo kabel.Zkusil bych napřed novou prodlužku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Predpokladaná závada:
1 – veľká záťaž na poistku – veľa spotrebičov – spočítajte si záťaž na poistku (dobré je, ak nie je viac ako 90% hodnoty poistky, ostane rezerva tj. pri istení 10A/2200W majte max.2000W)
2 – vadná zásuvka – uvolnené kontakty
3 – vadný kábel – poškodená izolácia, uvolnené kontakty v koncovkách
4 – vadný zdroj v počitači, uvolnené kontakty
5 – ?? murphyho zákon schválnosti

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Jo, zcela normální. Dělá to spínananý zdroj.
Zřejmě kondenzátor o valiké kapacitě.
Mám s tím problém taky, budu posilovat jistič nebo měnit jistič za pomalejší.
Postarejte se o to aby jste v danou chvilku zapnutí neměl na tomto okruhu zapnuto nic jiného. Někdy to udělá někdy ne. Záleží v jakém stavu se amplituda síťového napětí trefí na spínaný zdroj počítače.
Ještě větší proudový náraz mně dělá tiskárna.
Zapínat tiskárnu a počítač najednou vůbec nepřipadá v úvahu. Mám 10 A jistič, ale může být citlivější. V případě že k tomu dojde když strkáte zástrčku do zásuvky je to jako bleskový zkrat a uvidíte záblesk.
Pokud by bylo jiné řešení , rád ho přivítám.
Docela jste mě přivedl na myšlenku použít varistor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Slušně vychovaná zásuvka by mněla být natažena kabelem cyky 3× 2,5 mm a jištěna 16 A jističem­.Zkontrolovat stav prodlužovaček zda není nějaká poškozená.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek