Mark

Mam zapojen pocitac do zasuvky z vypinacem a pri zapnuti pocitace mi vyhodi pojistky. Nemate radu? Dik

Nejlepší odpověď
Hlada

Jestli je to prodlužovačka s více zásuvkami, tak nejdřív odpojte všechno co v ní je, pak postupně přidávejte spotřebiče, abyste měl jistotu, že vyhazování pojistek způsobuje počítač. Jestli je to počítač, může být vadná přívodní šňůra případně zdroj. Zdroj však má v sobě tavnou pojistku, takže není možné vyloučit ani jinou závadu, jako vlastní prodlužovačku, přetížený zásuvkový okruh, jistič.

Další odpovědi
franku

Může být opálený vypínač v prodlužce nebo kabel.Zkusil bych napřed novou prodlužku.

led

Predpokladaná závada:
1 – veľká záťaž na poistku – veľa spotrebičov – spočítajte si záťaž na poistku (dobré je, ak nie je viac ako 90% hodnoty poistky, ostane rezerva tj. pri istení 10A/2200W majte max.2000W)
2 – vadná zásuvka – uvolnené kontakty
3 – vadný kábel – poškodená izolácia, uvolnené kontakty v koncovkách
4 – vadný zdroj v počitači, uvolnené kontakty
5 – ?? murphyho zákon schválnosti

mosoj

Jo, zcela normální. Dělá to spínananý zdroj.
Zřejmě kondenzátor o valiké kapacitě.
Mám s tím problém taky, budu posilovat jistič nebo měnit jistič za pomalejší.
Postarejte se o to aby jste v danou chvilku zapnutí neměl na tomto okruhu zapnuto nic jiného. Někdy to udělá někdy ne. Záleží v jakém stavu se amplituda síťového napětí trefí na spínaný zdroj počítače.
Ještě větší proudový náraz mně dělá tiskárna.
Zapínat tiskárnu a počítač najednou vůbec nepřipadá v úvahu. Mám 10 A jistič, ale může být citlivější. V případě že k tomu dojde když strkáte zástrčku do zásuvky je to jako bleskový zkrat a uvidíte záblesk.
Pokud by bylo jiné řešení , rád ho přivítám.
Docela jste mě přivedl na myšlenku použít varistor.

elektrikář

Slušně vychovaná zásuvka by mněla být natažena kabelem cyky 3× 2,5 mm a jištěna 16 A jističem­.Zkontrolovat stav prodlužovaček zda není nějaká poškozená.