ananas2000

Mám zalít orchydej zvanou phalaenopsis.­.........?????je na parapetě

Odpovědi
anonym

Zalít ano, ale velmi opatrně. Orchideje snášejí spíše sucho než přelití. Znám to z vlastní zkušenosti. Jela jsem na čtrnáct dnů pryč, tak jsem orchidku zalila. Vrátila jsem se a mohla jsem už jenom tu shnilotinku vyhodit.
Přeji úspěšnější pěstování.

hanulka11

Orchideje mají nejraději 1× týdně pěkné zalití formou vybublání – do kbelíku natoč vodu dostatečné množství, aby květináč byl ponořen a do vody přidej dávku tekutého hnojiva speciálně na orchideje a nech ji pěkně napít dokud z květináče nepřestanou unikat bublinky .