Mám WV dvojkové řady a nějak se mi dostal benzín do oleje. Čím to je a jak to opravit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

A jak jste poznal, že tam je benzín. Není to voda ?

Jsem také laik a vím, že palivové čerpadlo je v palivové nádrži. Tak jak se může dostat benzín do oleje vadným těsněním čerpadla ?.
Navíc používám kvalitní olej a žádný karbon ma vačkách nemám, aditiva v oleji ho pěkně rozpustí.
Doplňuji:
Ty kroužky jsou snad jediná možnost jak se může dostat benzín do oleje, ale stejně mně není jasné jak to poznázte ? Benzín se v oleji rozpustí.

Další odpovědi:

Pokročilý

No bylo by vhodné napsat o jaký typ přesně se jedná , jestli myslíš například Golfa II řady tak to nevím ale u III řady se to dělo z důvodu netěsnění kolem palivového čerpadla do motoru , je dobré vypustit olej ( popřípadě ho rovnou vyměnit tím se nikdy nic nezkazí je li tam déle nebo nalít mimo a nechat a pak nalít zpátky ) , a vyčistit od karbonu veškteré součástky vačku hřídel pavouka samoštely hydroštely válce prostě vše , a projít i palivovou soustavu a hledat chybu někde kolem palivového čerpadla , vstřikování čidla vstřikovací čerpadlo ( karburátor ) a hledat závadu nejspíše někde tam , prostě projít veškteré těsnění je to práce tak na 2-3 dny ( s člověkem který tomu alespoň toršku rozumí a alespoň to párkrát dělal ) takže tak na pěkný víkend , za prvé si opravíte auto , ale také si vyčistíte motor což je dobré pro starší auta...
Jsem jen Laik , takže si to radši zjistěte u profíka , ale aut jsem opravil nespočet všech druhů.

Stříbrný

Nechte to skontrolovat v servisu tohle také mohou dělat prasklé pístní kroužky.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.