laska2525

Mám Windows XP.Počítač se mi seká, prostě nereaguje jak má. Poradíte mi co stim??

Nejlepší odpověď
anonym

  1. zkontrolovat viry (případně odvirovat)
  2. zkontrolovat zaplnění disku a nastavení swapů (případně promazat či ´opravit´)
  3. zkontrolovat teploty komponent (případně vyčistit nebo vyměnit větráčky)
  4. reinstalovat (pokud je stávající instance příliš ´zaneřáděná´)

___
Jestli je ti nejasná nějaká drobnost, doplň otázku (pokračuj v diskusi) – pokud je ti ale nejasné ´všechno´, požádej nějakého zkušenějšího kamaráda a nebo dej počítač do servisu…
😉

Další odpovědi
Bedy

Pokud máte zájem, můžeme provést diagnostiku programem RSIT, než tady dělat nějaké čáry máry a hledat na internetu odborné výrazy a všelijak experimentovat.
Program RSIT vytvoří dva výpisy – na základě toho pak mohu dát konkrétní pokyny co a jak udělat. Stáhněte a spusťte si 32bitový RSIT podle tohoto návodu: http://www.vi­ry.cz/aplikace-rsit/

Vytvořené výpisy info.txt a log.txt mi prosím pošlete na email bedy zavináč outlook tečka cz a uvidíme, co se s tím dá dělat, v jakém je stavu ten počítač.

Jinak důležitější než větráky jsou samotné chladiče, ty je dobré vyčistit – vemte počítač někam ven, otevřete ho a vezměte klidně pumpičku a vyfoukejte to, nemáte-li kompresor. Můžete použít i vysavač, ovšem tady pozor na statickou elektřinu.

Reinstalaci v žádném případě nedoporučuji dělat běžnému uživateli. Je to náročný proces a měl by to dělat někdo zkušený.
Doplňuji:
Svchost.exe může být vlastně jakákoliv systémová služba, mohou to být například i motivy.
Já jsem nedělal reinstalaci systému ani nepamatuju a vše běží jak má. Samozřejmě, jsou lidi, kteří si systému nehýčkají a pak musí dělat každý rok reinstalaci. A kdo tomu nerozumí, tak se mu to může prodražit.

cochee

Já na rozdíl od Bedyho hlasuji pro přeinstalaci Windowsu, pokud je jejich „věk“ dva roky či více. Však to nemusíš dělat osobně, jistě najdeš někoho, kdo tomu hoví. Novější Windowsy už jsou tak nějak trvanlivější, bohužel u XP je známo, že věkem tak nějak degradují a žádné čištění, promazávání ani nic podobného jim prostě nepomůže…

Hlada

XP teď nepřeinstalovávej, pokud to není nezbytně nutné!!! Bude to nejspíš ještě horší. V poslední době se XP zasekávají na procesu svchost.exe, což jsou aktualizace. Dokonce jsou dohady, že je to problém úmyslně způsobený, který má vést k likvidaci XP. Otevři si Správce úloh a zkontroluj vytíženost procesoru. Jestli je to tento problém, otevři si odkaz, kde je diskuze, jak ho odstranit.

Zdroj: http://www.zi­ve.cz/poradna/pro­blem-po-instalaci-win-xp-svchostexe-zatezuje-procesor-na-100/sc-20-cq-504081/default­.aspx?consultan­swers=1