Mám výsl. rentu na ÚP chci být regist. jen kvůli platbě soc.a zdrav.poj.Je mně 54 .Jak dlouho bude UP tyto platby plnit?

Jde mně o dobu,po kterou mohu být registrován na ÚP.Je mně 54 let, pobírám výsluhovou rentu a nemám nárok tudíž na podporu v nezaměstnanos­ti,ale ÚP by za mně mněl platit soc. a zdrav. pojištění.Právě o tuto dobu mně jde-jak dlouho s ohledem na můj věk bude ÚP platit ony dvě pohledávky.Děkuji.

Odpovědi
Michal Kole

Dokud Vám ÚP nedá práci tak do té doby můžete být v evidenci. Pokud nabídnutou práci odmítnete z evidence Vás na čas vyloučí. Asi po půl roce s Vámi udělají akční plán (dají Vám rekvalifikaci), aby zvýšili šanci Vás zaměstnat. Pokud nabídnutou práci po rekvalifikaci odmítnete, tak rekvalifikaci musíte zaplatit