yves

Mám výpověd od 29.9.do 30.11. a ted si majitel vzpoměl,že chce, abych prodávala v prosinci.Může mi to přikázat?

Jenže od 1.1.2011 je jiný zákoník práce a já bych přišla o podporu.
Doplňuji:
Sněmovna schválila,ve zkráceném řízení,že od nového roku,při odstupném ,se po tuto dobu nebude dostávat podpora

Nejlepší odpověď
standa

Samozřejmě, že vám to přikázat NEMŮŽE !

Prozatím žádná novela zákoníku práce schválena nebyla (tedy alespoň o tom nevím), takže o žádnou podporu nepříjdete.

Ale můžete se se zaměstnavatelem dohodnout na zrušení výpovědi, pokud u něj budete CHTÍT pracovat ve zmiňovaném prosinci a i po Novém roce.

Doplňuji:
K doplnění yves uvádím:

  1. novela stále není platná, musí ji podepsat prezident a bylo vzneseno několik ústavních žalob
  2. vy zmiňujete důsledek vyplacení odstupného pro nevyplácení podpory, ale vaše otázka není směrována k odstupnému, nebo ano ?

Další odpovědi
Hudler

Přikázat to nikomu nemůže. Kolik nabízí? Je dobrý nápad kvůli jeho rozmaru rušit výpověď? Co třeba to udělat na brigádnický poměr a chtít více? Třeba jenom do Vánoc a pak na něj kašlat? Rozhodnutí je na Vás.