Martina44

Mám vypočítat druhý krajní bod. Znám jeden krajní bod a znám střed (jejich souřadnice) Jak prosím?:)

Doplňuji:
potřebuji vypočítat krajní bod úsečky

Nejlepší odpověď
anonym

Předpokládám, že se jedná o úsečku (AB), z níž znáš počátek (A) a střed (S), potřebuješ zjistit B…
😉
Takže – např:

  1. urči vzdálenost AS (jejich polohu znáš)
  2. urči rovnici přímky, na níž úsečka AS (tedy i AB) leží
  3. na základě 1. a 2. dopočtej B

😉

Další odpovědi
Quimby

Krajní bod čeho?

Hamon

Když je PRVNÍ krajní bod vzdálený od STŘEDU X jednotek, jak daleko je OPAČNÝ krajní bod od STEJNÉHO středu?

ke4n

Střed je uprostřed krajních bodů takže jeho souřadnice budou asi průměrem souřadnic krajních bodů.
s1=(x1+y1)/2
s2=(x2+y2)/2
z toho y1=2*s1-x1, y2=2*s2-x2
Doplňuji:
krajní body jsou X[x1,x2], Y[y1,y2]
střed S[s1,s2]

Kelt

Podle souřadnic obou bodů si urči směrnici a vzdálenost. Směrnice zůstane stejná a na druhou stranu od středu odměříš stejnou vdálenost. Vzdálenost se určí pomocí Pythagorovy věty. Nejlepší, když si to nakreslíš na čtverečkovaný papír a vyznačíš souřadnice na ose, abys to viděla. Vzorečky k tomu najdeš určitě.

Martina44

úsečky :)