Milka 1

Mám vypínat plazmový televizor když je mimo provoz ze sítě?

Nejlepší odpověď
anonym

Když je mimo provoz,tak vypněte,ušetříte,ne hned-ale něco za rok vam to hodí.

Další odpovědi
hanulka11

Tím nic nepokazíte a máte jistotu, že se nic nestane .U nás v okolí bylo dost požárů od televizoru , který ani nebyl puštěný . Nevím čím se to stalo. /Byl pouze v zásuvce/

mosoj

Nevím jak máte starý televizor. U novějších spotřebičů je spotřeba v tzv standby režimu do 1 W, ale jsou i vyjímky kde je spotřeba ve standby režimu i 20 W a to už se za rok na spotřebě pozná, zejména že k tomu ještě bývá DVD přehrávač atd. Takže z tohoto důvodu je dobré odpojovat.
Já to řeším bezdrátově ovládanou zásuvkou. Na stole mám ještě jeden malý dálkový ovladač
kterým vypínám nebo zapínám uvedenou zasuvku.
Jedinou nevýhodou je, že některé spotřebiče po ztrátě napájení ( vypnutí na zásuvce) přechází do stavu vypnuto a po zapnutí zásuvky je je třeba zase zapínat. Jiné zase mají vypínací obvod udělán tak, že neztrácí funkci zapnuto po ztrátě napájení a po zapnutí je není třeba znovu zapínat.
S tím se ale nedá nic jíiného dělat než to potom znovu všechno zapnout.

Jikra

Mám plazmu Panák 42" r.v.2009 a v pohotovostním režimu je spotřeba 0,4 W.
Dle tarifu za el. to dělá asi tak kolem 15Kč/rok.
To si můžu dovolit i já důchodce.
Safra doufám že to nečte Drábek s Kalouskem.