atena11

Mám všechny stavební slohy 19. století?

Zdravím, potřebovala bych poradit se stavebními slohy 19. století. Hledala jsem už na internetu, ale nevím, zda-li mám všechny slohy. Našla jsem tedy: Neoklasicismus, Neorenesance, Neogotika, Novorománský sloh, Neobaroko, Empír, Romantismus, Secese. Našla jsem tedy všechny? Děkuji :)

Nejlepší odpověď
annas

V 19. st. končil klasicismus, navazuje empír, dále pak secese, romantismus.

Objevuje se tzv historismus s elekticismem.
Historismus – neo – gotika, renesance, baroko, klasicismus, románský.
elekticismus.