SinceX

Mám Vira?

Chlapi a dívky, před dvěma dny, jsem narazil na virus, který se choval jako antivirus.. Sice jsem ho po 16cti minutama smazal, ale přesto nevím, jestli to byl virus..:) Choval se asi takhle. Stáhl se mi program, sám se spustil a začalo mi to navrhovat koupit plnou verzi, našlo to všechny viry a dalo mi je i smazat, poté se počítač seknul, a já inteligent jsem ho nechal restartovat, což je velká pitomost, poté se mi přihlásil, zčernala mi obrazovka a nepovolovalo mi to od Správce úloh, po spuštění programu nic. Tzn. nci nefungovalo, nakonec jsem ho restartoval a odebral jsem ho z Brány Firewall, všechno jsem samzal, a teď počítač zase běží, ale otázka je, jak můžu vědět, jestli ten virus se jen zdánlivě nesmazal..

Nejlepší odpověď
Marunka

Nech to projet nějakým skenerem virů třeba od eset. Ale nejlepší je, když jsi na netu obezřetný.
A jak můžeš vědět, že si ho skutečně smazal? Jednoduše: format:c

Další odpovědi
anonym

Zřejmě šlo o program který najde v počítači desítky sta či tisíce závad a virů. Nabídne vám řešení. Ale pod podmínkou zaplacení. Virus to není, mohly se poškodit soubory při vypínání. Spustit
Start, Programy, Příslušenství, Příkazový řádek – spustit jako správce. Napsat chkdsk /f nebo /r
http://www.mi­crosoft.com/se­curity_essenti­als/support.as­px?mkt=cs-cz

Zdroj: http://www.mi­crosoft.com/se­curity_essenti­als/support.as­px?mkt=cs-cz

anonym

Najdi si prg „Cleaner“,to není problém a nech jej udělat svoji práci.
Cleaner= uklízeč,čistič.

Tombik

Kámo asi si čapnul toto: http://www.vi­ry.cz/forum/vi­ewtopic.php?f=13&t=­99084