alby

mam vinkulaci na bankovnim účtu.co to pro mě znamená?

Nejlepší odpověď
tom004

Znamená to,že celý,nebo část,uložené finanční hotovosti je majitelem účtu zajištěna pro nějaký další účel.Např,: nákup nemovitosti,au­tomobilu,ap.Ta­ké se tomu říkalo „vázané prostředky“.S os­tatními prostředky na účtě může majitel volně disponovat.
Vinkulace a zablokování účtu exekutorem nemají,podle mne, spolu nic společného.

Další odpovědi
kropitko

Vinkulace

Omezení volného nakládání s cenným papírem, vkladní knížkou, vkladem nebo smlouvou ve prospěch určené osoby nebo události např. banky nebo příbuzného, který se musí prokázat heslem nebo průkazním lístkem a musí souhlasit s případnou manipulací s účtem.
http://www.uc­tovani.net/ucet­ni-slovnik.php?co=Vin­kulace&id=140

jmhad

vinkulace znamená omezení dispozice.Volně řečeno – zablokování účtu.Celého nebo jeho části,tedy do určité částky.
Doplňuji:
Ta vinkulace může být z mé strany,ale zpravidla je to zásad věřitele prostřednictvím exekutora.