Mám v Picasa veřejné album a přitom ho nemohu vyhledat ve web albech Picasa

Odpovědi
anonym

Nazdar, problém bude zřejmě v nastavení pravidel u googlu. Normálně by fotky na Picaso neměly být vyhledatelné, k veřejnému používání slouží jiné servery jako photobucket, flickr… Já myslím že u toho Picasa to bude trošku jiný. Oni tam značkují všechny fotky nějakým číslem, přesně si teď nevzpomínám jak to pracuje, ale zajistí tím příslušnost fotky autorovi. Tak možná google ví co dělá, když vyhledávám věci v sekci obrázky, tak tam obrázky z Picaso nejsou. Není to špatný, ale na druhou stranu to není dobře. Pro toho, kdo nezná jak zadávat příkazy kde se má hledat, je to těžký. A taky to zabírá spoustu času. Předpokládám že na internetu je přes 100 miliard obrázků. A něco s tím dělat nejde. Zaindexovat každou fotku zvlášť? Zkus zadat svou stránku do vyhledávače ručně funguje to. Tady jo, http://www.web­node.cz/forum/vse­obecna-diskuze/rucni-vlozeni-stranky-do-prohlizece/