zjentek

mám v pc .NET framework od jedničky až po 4,5 ..nevíte, zda NAHRAZUJE vyšší tu nižší verzi a ostatní mohou jít out?

Nejlepší odpověď
Bedy

Ne, nová verze starší verze nenahrazuje, je nutné je mít nainstalované všechny.
Doplňuji:
cochee: Taky to tak dělám – prostě je zbytečné instalovat něco navíc, co stejně člověk nevyužije. Když ty knihovny chybí, tak si o ni aplikace řekne a pak si ji nainstaluju.

Další odpovědi
cochee

Některé subverze nahrazují starší, např. 1.1 nahrazuje 1.0, naopak zase třeba 3.5 nenahrazuje 3.0 . Já ovšem při příští reinstalaci Windows už .NET nebudu instalovat jen tak, přijde mi, že to činí Windows zbytečně „obézní.“ Nainstaluju si až verzi, o kterou si nějaká nově instalovaná aplikace vyloženě řekne. Zatím vím jistě, že .NET je vyžadován Catalystem – software od AMD pro obsluhu grafické karty a jiný požadavek od své sady software asi nemám, takže Windows odlehčím od hezkých pár MB.