huxa

Mám v biosu v nabítce bootu fast a normal boot, defaultně je zde zvolen normal boot, v čem jsou nevýhody fast bootu?

Slyšel jsem, že to je technologie na deskách od intelu (to by sedělo) a mělo by to zrychlit načítání až o 70% díky nenačítání různých komponent (jestli jsem to pochopil správně), nicméně poté se musí někdy „donačítat“, ne? V čem teda tato technologie má nevýhodu, když není zrovna z výroby nastavený fast boot?
Doplňuji:
tak jsem potřeboval něco přehodit v biosu a nemůžu do něj najet, hned to začne bootovat a klasická klávesa F2 nefunguje, poradíte mi prosím někdo co s tím? :/

Nejlepší odpověď
pl4toon

Doplním cochee, vynechává se i výpis komponent, prostě se použije základní a uložený při posledním vypnutí, takže po zapnutí PC to jakoby skoro hned skočí k načítání OS.
Jestli často neměníte disky, nebo neměníte komponenty, či nevytahujete „dráty“ z PC, tak klidně aktivujte.
Doplňuji:
ad doplněna: Jestli víš jistě že klávesa F2 u tvého stroje směřuje do Setup, tak ji mačkej hned od zapnutí PC. Možná bude PC pípat, ale nenech se odradit, mačkej dál :D Kdyby to nešlo, tak sleduj pečlivě obrazovku při startu PC, něco tam musí být napsáno. Kdyby náhodou nebylo, tak pomačkej co se dá, F1, F2, F7, ESC, Home, atd
Když tnic nepomůže, tak resetni BIOS do továrního nastavení odpojením CMOS baterie, nebo přehozením jumperu na desce. Jestli nevíš o čem mluvím, tak to dej někomu zkušenějšímu, ať ti to udělá. Je to práce na deset minut včetně rozebrání a opětovného složení.

Další odpovědi
cochee

Já jsem rychlý boot viděl i u neinteláckých desek, říkají tomu taky quick POST. V podstatě se dělá zkrácený test RAM a některé další testy se vynechávají.

huxa

pl4toon-mockrát děkuji, pod paměťmi RAM jsem měl ukryté dva spoje s popiskem JCMOS, které stačilo spojit a vypla se asi baterie, takže se to resetovalo a již vše funguje :)

pl4toon

Není vůbec zač, hlavně že ti to šlape :)