bobo5149

Mam v autě přepážku, mohu ji odstranit?

Koupil jsem auto peguot partner s přepažkou, mohu ji odstranit, nejsem
podnikatel. V tech. pr. vedeno nakladni

Nejlepší odpověď
iq

Můžeš ji oddělat bez problému.Pokud půjdeš na technickou,tak tam jen napíší že jsi ji neměl,ale to je ok.V technicáku se nic přepisovat nemusí.Ta povinnost je zrušena.A nemusí se s tím do servisu,respektive žádné potvrzení o tom,že byla odborně odstraněna nepotřebuješ.Já mám takhle už své 3tí auto.

Další odpovědi
Arni

Nevím to přesně, ale domnívám se že za prvé to má udělat autorizovaný servis a pak se musí zažádat o změnu v TP.

Podobný problém je např. na :

http://www.go­ogle.com/sear­ch?hl=en&q=od­stran%C4%9Bn%C3%AD+p%C5%­99ep%C3%A1%C5%BE­ky+v+osobn%C3%AD­m+voze

I když jsem našel tento odkaz, který zas tvrdí něco jiného.

http://www.go­ogle.com/sear­ch?hl=en&q=od­stran%C4%9Bn%C3%AD+p%C5%­99ep%C3%A1%C5%BE­ky+v+osobn%C3%AD­m+voze

Ale pokud máte v TP vozidlo uvedeno jako nákladní, pak zřejmě Vás nemine zapsání změny.

Doporučil bych zeptat se na magistrátu.

cukrar

vyhlášky MD č. 283/2009 Sb.
… odstranění přepážky není považováno za přestavbu vozidla. Přestavby vozidla se dále řídí stávajícími podmínkami a předpisy.
zdroj: internet