cippi

Mám už nárok na pracovní poměr na dobu neurčitou?

Nejprve jsem byla zaměstnána na dohodu o provedení práce, poté jsem u toho samého zaměstnavatele dostala pracovní smlouvu na dobu určitou, která mi byla již jednou prodloužena. Teď se mi bude prodlužovat opět – mám tedy už nárok na dobu neurčitou nebo se do toho tyto dohody mimo prac. poměr nezapočítávají?

Odpovědi
gecco

DPP (DPČ) se nepovažuje za ´běžný´ zaměstnanecký poměr, takže zaměstnavatel může ještě ještě jednou smlouvu na dobu určitou ´prodloužit´.

ivzez

DPP je dohoda o práci konané mimo pracovní poměr,
tzn., že se nezapočte do doby trvání pracovního poměru.

Pracovní smlouva uzavřená na dobu určitou nezavazuje
ani jednu ze stran k jakémukoliv pokračování.

Pracovní smlouvu lze dvakrát prodloužit.

Ani po skončení druhého prodloužení nebudete mít
nárok na uzavření pracovní smlouvy na dobu neurčitou.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

ivzez

Souhlasím s Pepou a s Geccem:
DPP i DPČ jsou dohody o pracích konaných MIMO pracovní poměr, proto je nelze zahrnout do doby trvání pracovního poměru.

Pepa25

gecco má pravdu, doba určitá lze jen 2×, ale DPP není pracovní poměr na dobu určitou. Oficiální výklad MPSV:
http://www.mpsv­.cz/ppropo.php?ID=IP­B012