pukula

Mám úkol do aj a jsem mamlas, potřebuji pomoct… prosím…

Ahoj, mám úkol do aj a vůbec to nemůžu najít, máme najít kdo to vynalezl, kdy a v jaké zemi. Máme najít: televizi, eroplán, ledničku, kameru, mražené potraviny, zip(třeba na mikině…), jeansy, konzervy a kuličkové pero. Kdybyste mi někdo pomohl, byla bych ráda, mám to totiž odevzdat zítra a hned první hodinu, za každou radu děkuji.. ♥
A klidně v češtině, já si to pak přeložím, děkuji

Nejlepší odpověď
Kelt

Třeba si zadej do googlu – televize, vynález a najdeš něco
http://tele.tym­.cz/zajimavos­ti/pocatky_tv/po­catky_tv.htm
tak to může být u všech věcí
například u letadla jsou vynálezci Bratři Wrightové, Tak se dá každý výraz najít na internetu, když ne v češtině, tak i v angličtině. Některé věci ale nemusí být vynálezy v pravém slova smyslu. Například lednička, mražené potraviny – možná, že už pračlověk zjstil, že potraviny zůstávají kvalitní, když se nechají v ledu a sněhu.
Stejně tak od husího brka ke kuličkovému peru atd.

Další odpovědi
atena11

Zkus se kouknout na wikipedii, ale měla si požádat o pomoc dřív, děláš to na poslední chvílí. Wikipedii zkus spíše anglickou : http://en.wiki­pedia.org/wiki/Ma­in_Page