karas

mam udirnu z pozink sudu, je to jedovate??

pozink sud

Odpovědi
Drap

Ne neni, nemusíš mít obavy. Volné části uniknou při prvním zatopení a dále se už celkem nic neuvolňuje.

anonym

Zinek sám o sobě jedovatý není a ani teplem žádné jedy neuvolňuje.
Není to jedovaté.
Jen – pokud nemáš sud zateplený a budeš-li udit teplým kouřem, bude se natolik ochlazovat, že uvnitř nezajistíš prostředí s homogenní teplotou.

anonym

Není to až tak pravda, že sud používaný k uzení je bezpečný. Vyhřívaný nebo spáleny pozinkovaný kov má výpary zinku, které sice nejsou jedovaté, ale můžou způsobit různé zdravotní potíže. Pokud to je nový sud, bál bych se ho použít a pokud už něco obsahoval, je třeba zjistit CO !

isteron

Zinok je jeden zo stopových prvkov, ktoré sú v určitých množstvách dôležité pre ľudský organizmus. Aj výživové doplnky, ktoré sa ponúkajú v lekárni, obsahujú zinok.
Doplňuji:
http://www.ak­v.sk/index.php?op­tion=com_conten­t&task=view&id=580

Milan8911

http://www.dnes­nibydleni.cz/zah­radni-udirna/ 😉

Emefej

Jedovaté to není, ale pro jistotu bych před prvním uzením nechal sud pár hodin vypálit bez masa.

novaky

sud nevím. Doporučuji grilovat v pozinkované popelnici. Je to lahůdka