gibina1997

Mám tyto níže uvedené větné členy správně?

Věta: A teď ji zkuste popsat.
A teď = Příslovečné určení času (PuČ) – závisí na přísudku zkuste popsat
ji = Předmět (Pt) ve 4. pádě – závisí opět na přísudku
zkuste popsat = přísudek (Př)
nevyjádřený podmět (Po) = my
Udělal jsem zde nějakou chybu? Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.
Doplňuji:
Takže to „popsat“ není součást přísudku, nýbrž předmět?
A samozřejmě jsem myslel vy, ne my. Psal jsem dříve, než jsem myslel :).

Nejlepší odpověď
annas

Ano.
Nevyjádřený podmět = vy ji zkuste popsat, nikoliv my

co zkuste? – popsat (popis) = Pt

Puč – teď a Pt – ji – jsou dobře. Přísudek – zkuste, (vy) zkuste – základní větná dvojice
Doplňuji:
Zkusit je plnovýznamové sloveso, takže k sobě váže předmět v infinitivu.