adri26

Mám tyto emaily ignorovat?

Dobrý den,chci se zeptat,když vám přijde email,abyste něco zaplatili (když jste ale nikde nezadávali číslo účtu nebo tak),tak tyto emaily mám ignorovat,že?Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
quentos

Ano. Oficiální vyrozumění o nutnosti zaplatit dluh se zasílají zásadně doporučenou poštou, nikoli emailem.

Další odpovědi
Kankys

Rovnou do spamu sněmy

anonym

Ignorovat ano,lépe je blokovat.

anonym

Pokud ti takový mail přijde od nikoli tvého dodavatele (nebo sis dokonce nic neobjednala), rozhodně nic neplať – tedy maily ignoruj.
Dokonce může být i nebezpečné takové maily i jen otevírat.

ivzez

Přijde-li Vám e-mail od neznámého odesilatele,
rovnou jej mažte. Neotvírejte e-mail a už vůbec
ne přílohu.

Teď chodí dva typy „od banky“ a od „exekutora“.
Oba jsou podvod a oba v příloze obsahují
spustitelný program.

Pokud byste si jej nainstalovala, a následně svou neopatrností umožnila
útočníkovi přístup k mobilu, mohl by Vám odesilatel „vybílit“ účet.
Doplňuji:
Mrkněte se na web www.hoax.cz.
Pravděpodobně tam „svůj“ e-mail najdete …

McArthur

Pokud je to „exekuční příkaz“ nebo výzva neznámé i známé banky, určitě vymazat a NEOTEVÍRAT přílohu. Info o nich je např. zde: http://www.viry.cz/

Pokud jsi přílohu otevřela, tak si počítač projeď antivirem.