fanynek

Poradíte, zda je možné vyřešit popsaný problém?

Mám TVSamsung se sat. tunerem a rec,Samsung s DVB-T tunerem.DVB-T nahraju recorderem,ale sat.se mi nedaří.Jde to vůbec?

Odpovědi
Kepler

Myslím, že pro zpracování satelitního signálu by TV musela mít ještě i tuner DVB-S. Ale jistý si nejsem.

Hlada

Obecně je potřeba ze satelitního tuneru vyvést „nízkofrekvenční“ AV signál do AV vstupu rekorderu. Jaké rozhraní a konektory budou použity, závisí na typu přístrojů.
Otázkou je, zda by nebylo výhodnější při dnešních cenách koupit k rekordéru externí satelitní tuner a pak myšlenka přímo z tuneru nahrávat na externí disk vymontovaný z rekordéru.

mosoj

Rekorder bez satelitního tuneru si ani neškrtne. Mělo by jít ale nahrávat přímo z TV jak píše Hlada. Ta satelitní tuner má. Jinak popis je jaksi zmatečný. Nikdo z nás u vás doma nebyl a nebude.