Pokročilý

Mám trochu zmatek pokud jde o měrné, naturální či fyzické jednotky. Mohl by mi někdo ukázat rozdíly s nějakým příkladem?

Odpovědi:

Stříbrný

naturální (fyzické) jednotky označují množství v kusech, kilogramech, pracovních hodinách, strojových hodinách atp. a se používají pro měření výrobní kapacity a jsou obvykle kombinací fyzikální veličiny (litr, m3, ks) a příslušné užitné hodnoty...100 l mléka, 50 m3 látky, 1500 ks šroubů...

měrná jednotka je něco k něčenu...tzn. např. dolar za barel, nebo Kč za trojskou unci, nebo 8,5 za půllitr piva .-)

Stříbrný

Naturální a fyzické jednotky mi nějak nejsou známy. Jednotky měrné jsou takové, které jsou ještě něčím podmíněny. Například měrná hmotnost neboli hustota je hmotnost látky vztažená k jejímu objemu, tzn. hmotnost látky, kteréžto musí být jeden metr kubický. Takto se dá smysluplně srovnat s hmotností jiné látky, které musí být rovněž jeden m³, čili stejné objemové množství.

Stříbrný

nejsem si jist... ale ty naturální vůči fyzickým bych si možná představil jako 5 jablek / 800g jablek.
Doplňuji:
asi je to blbost...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.