patrik6969

mám trest 2 roky se 4 letou podmínkou, bere se délka trestu nebo podmínky??

Odpovědi
BANAN93

ve zprávách bylo že do toho spadá i Dara Rolins ..... díky tomu, že jí to snížili z 2let na 18 měsíců
Doplňuji:
a ta měla snad jen podmínku

sonydawe

Jak myslíš „bere se“? Myslíš amnestii? Pokud ne, tak po dobu 4 let nesmíš odělat průser, jinak jdeš na 2 roky sedět.

pusinka50

Podle níže uvedeného se na tebe amnestie vztahuje a budeš osvobozen:

U podmíněných trestů odnětí svobody se amnestie týká>

  1. -- všech odsouzených narozených v roce 1943 nebo dříve, a to bez ohledu na to, jak dlouhý podmíněný trest jim byl uložen
  2. -- podmíněných trestů odnětí svobody, které nepřesahují dva roky (myslí se tím délka trestu, nikoliv délka zkušební doby, ta může klidně být delší než dva roky).

Více se dočtete na http://www.trestni-rizeni.com/vyklad-pojmu/amnestie-z-1-1-2013-vyklad