Aditour

Mám březí samičku králíka. Jak jí pomoct, aby nezadupala mladé jako ta předchozí?

Ahoj, jsem začínající s chovem domácích králíků. Měla jsem první samici do chovu, která už třikrát zadupala mladé, tak mám novou samici a už je před porodem (cca týden) a chtěla bych ji připravit, aby to bylo OK. Poradíte éprosím? Předem děkuji za odpovědi. Ahoj blbě jste to pochopily tu starou samici které sme dali třikrát šanci už jsme zabyli, jedná se o novou a děkuji teda za odpovědi a dám na vaše rady

Původní dotaz:
Mám těhotnou samičku králíka, jak jí pomoct, aby nezadupala mladé jako ta předchozí?

Nejlepší odpověď
Drap

Nechat ji v klidu, dbát jen na dostatek tekutin. Jakákoli pomoc v tomto stadiu může jen uškodit. Pokud samice už třikrát nevychovala mláďata, je nejvyšší čas ji zabít a vyměnit. Osobně jsem nechával dvakrát a dost. Bohužel v přírodě už to tak je, že vše se nepodaří. To jsou ta chovatelská úskalí.

Další odpovědi
anonym

jak píše Drap, nechal bych jí být v klidu. hodně podestýlky, čerstvou vodu a byla by to její poslední šance

ivzez

Těhotná samice králíka?
Jak´s to dokázala?
Otěhotnět mohou pouze ženy…

S takovými znalostmi bych nesháněla informace v internetu,
ale obrátila bych se na odborníka – na některého chovatele.