vera12

Mám takový problém,pes NO.13let,1den jí,běhá jako za mlada,2den nejeví o nic zájem,tak to jde dokola,je to věkem?Děkuji.

prosím poradte

Nejlepší odpověď
anonym

Třináctiletý NO je v podstatě vyjímka. Málokterý pes tohoto plemene se dožije tak vysokého věku. Určitě ho trápí různé projevy stáří a pokud některý den je schopen fungovat a pohybovat se bez potíží, je to spíše dar. Ve svém kmetském věku má nárok být spíše spavý, méně pohyblivý, projevovat méně aktivity a zájmu. Do ničeho ho nenuťte. Možná by mu prospěly nějaké podpůrné prostředky proti artroze a na povybuzení metabolismu. Veterinář vám nějaké takové vitamíny poskytne.

Další odpovědi
SickBreed

Nejsem věštec, nicméně 13 let je na většího psa úctyhodný věk, takže bych se únavou nějak výrazně neznepokojoval.

BANAN93

mám taky NO (5let) a když s nim nejdu na procházku tak nežere taky, a to máme dům s velkou zahradou ,takže nějaký ten pohyb má........
Doplňuji:
já ho beru třeba podél kola do lesa, kde je volně a když běží tak mu pracuje metabolismus a vyprázdní se a pak žere hodně… u staršího psa stačí i procházka

Conchus

Uvědom si, že to je poměrně (v případě malého psa) cca 80 let člověka. Já mám v tomto věku také občas dobrou, občas špatnou náladu.

ahold

Nepíšeš, jak dlouho tento stav trvá.
Jestli je to stálá situace, třeba 5 let, nechala bych ho už dávno důkladně vyšetřit.Ale jestli je to nová záležitost, pak to může být opravdu věkem. Je to jako u lidí. Někdy by mohl člověk „běžet maraton“ a někdy je problém se i obléknout. Každopádně návštěva veterináře není marná. Třeba stačí více vitamínů a zlepší se. Přeji tobě i tvému psu ještě hodně společných dní.