pizlicka

mam stary dum k rekonstrukci­.musim omlatit omitky vsude?

mam stary dům,ze 40cátých let,zdi s malbou stare asi 50let.opticky vypadaji dobře,ale smrdi starobou,zed je z části z cihel,z čáasti z kotovice.musim obouchat veškeré omítky na cihlu?nebo stačí jen vymalovat?co se stane,kdyz to neoboucham,jen vymaluju?prosim,po­radte mi,dekuju.mate nejake zkusenosti Vy?

Nejlepší odpověď
gecco

…„vypadaji dobře“…
Podstatné je, zda jsou omítky mechanicky soudržné a pevné, případně zda nejsou třeba plesnivé nebo nasáklé nějakým ´fuj´…
😉
Tohle ti ´na dálku´ nikdo neřekne, pozvi si nějakého zedníka.

Další odpovědi
Drap

Pokud vše drží a neni vypraskané, stačí oškrábat starou malbu a znovu vymalovat.

cukrar

Není důležité, jak vypadají, ale zdali na poklep neduní..to by moc nedrželi.
Stačí omýt, oškrábat, případně nerovnosti zarovnat přeštukováním, moderní je lepidlo, perlinka a štuk. Já navrhuji jen přeštukovat.