Mám si zřídit živnost ?

Zdravím, docela dlouho se již věnuju webdesignu, dělám to v rozmezí od 500 – 1000Kč za jeden web. Chtěl bych se zeptat, jestli mám vystavovat faktury, tudíž musím mít živnostenský list, nebo stačí dohoda o práci, nebo jak se tomu říká? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
kazisvět

Pokud takto vyděláváš do 5000 Kč měsíčně, připadne mně lepší dohoda o provedení práce. Zaměsnavatel u ní odvádí 15% srážovou daň, ty nic neřešíš. Dohoda o provedení práce se může uzavírat jen tehdy, pokud se nepředpokládá více než 150 hodin práce pro zaměstnavatele.
Dosahuješ-li větších příjmů než 5000 Kč měsíčně, doporučuji živnost. Budeš si pak moci uplatňovat daňové náklady (odpisy počítačů, webhosting apod.).