Usoman

Mám si pořídit kočku Pixie-Bob nebo Americkou krátkosrstou kočku?

S několik desítek koček jsem vybral tyhle dvě, avšak nemohu se rozhodnout.

Bydlím v panelovém době. Která je lepší? Vyznáte se někdo v kočkách, kterou byste mi doporučili?

Odpovědi
eleonnore

Asi to není rada, kterou chceš slyšet, ale doporučila bych ti kočičku z útulku :). Do nějakého si zajdi, pobuď tam delší dobu, zkus tam zajít třeba i víckrát a ona si tě nějaká kočička vybere. Je důležité vybrat si podle povahy, když si s kočičkou pohraješ a zeptáš se lidí v útulku, určitě zjistíš, jaká má kočička negativa a jaká pozitiva.

Z pražských útulků doporučuji Modřany, Šanta kočičí, kočičky tam žijou jako v bytě a dobrovolníci jsou velice milí a ochotní :)

Drap

Co si vybereš záleží hlavně na tobě. Osobně bych si nepořídil ani jednu z nich.

ozzius

Vyber si jakou chceš ;)

dubraro

Proč si pořád vymýšlíš nějaké speciality? Kočky vzácných a málopočetných plemen mívají svoje zvláštnosti a jsou vhodné spíše pro zkušené chovatele.
Pokud chceš kočku jako společnost, udělá ti radost běžná domácí kočka třeba z útulku.
Pokud chceš kočku čistokrevnou, vyber si nějaké běžné plemeno – britskou, mainskou, sibiřskou, perskou, siamskou…
Pořízením kočky výdaje teprve začínají. A taky pamatuj, že kočka s tebou bude nějakých 15 let, co všechno se za tu dobu může ve tvém životě změnit.