Tobbynka

Mám si koupit fotoaparát Sony DSC-W710 (DSCW710S.CE3) nebo Samsung EC-ST150F?

Pod stromeček si chci koupit nový kompaktní fotoaparát, ale rozhoduji se mezi těmi dvěma. Co je podle Vás lepší? Zrcadlovku nechci, protože nejsem zas takový amatérský fotograf 🙂

  1. http://www.ka­sa.cz/fotoapa­rat-samsung-ec-st150f-stribrny/
  2. http://www.ka­sa.cz/digital­ni-fotoaparat-sony-dscw710s-ce3/

Samsung má Wi-fi, což mě opravdu zaujalo. Oba dva fotoaparáty mi doporučili lidé, ale nevím, který je lepší, nebo který fotí lépe… Pomůžete mi při výběru prosím? Děkuji 😉
Doplňuji:
Klidně mi můžete doporučit nějaký kompaktní fotoaparát do těch 2000,–Kč. Chci aby hlavně fotil pěkné fotky, měl těch 16 mpx a 5 – 8 optický zoom (nebo jak se tomu říká). Jsem pokročilý fotograf, takže nechci nic extra super ani nic EXTRA drahého. Za 20 tisíc jako foťák fakt kupovat nebudu, hlavně ne kompaktní…

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Emefej

Fotoaparát Samsung

Samsung má v porovnání se Sony světelnější objektiv, to se může v horších světelných podmínkách hodit.

Další odpovědi
anonym

Fotoaparát Samsung

Píšeš, že jsi „pokročilý fotograf“ – takže předpokládám, že víš, co chceš fotit a máš představu, jak to chceš fotit…
Pokud jde o výběr mezi těmito dvěma foťáky – Samsung má lepší objektiv a možnost volby vyššího rozsahu ISO, takže v tomto směru je lepší. Wifi ve foťáku považuju za ´fťákovinu´, která leda ´žere´ baterku, to žádná výhoda není.
Na druhou stranu se foťáky v této kategorii liší hlavně designem, cokoli vybereš, bude obdobně ´dobré´.
Já bych ti v této kategorii doporučil třeba http://obchod­.fotoskoda.cz/pa­nasonic-lumix-dmcxs1-cerny/ , je sice o něco dražší, než 2000,–, na druhou stranu je v ceně SDHC karta, kterou si jinak budeš muset dokoupit. A je to opravdu ´designovka´ – můžeš si i vybrat mezi černou, bílou, červenou a modrou barvou…
😉

odik

Fotoaparát Sony

Jako vždycky chybí možnost jiné!

srovnání: http://www.me­gapixel.cz/po­rovnani?produc­ts%5B0%5D=16741&pro­ducts%5B1%5D=16­881

Parametrama je o něco lepší Samsung, ale má horší stabilizaci obrazu. Levnej Samsung jsem měl v ruce a byl to fakt děs, naproti tomu Sony CyberShot jsem měl jako první foťák a byl jsem hodně let naprosto spokojenej.

Co se týče tvejch požadavku – aktuálně mam foťák mnohonásobně dražší, mnohonásobně kvalitnější a má 14Mpx. Nenechte se lidi masírovat těma pitomejma reklama, k čemu zatraceně 16Mpx? Ty chceš snad tisknout plakáty velikosti A0? Nebo chceš dělat super makro detailní výřezy? Ale ty fotky tu kvalitu prostě nemaj, je to jen uměle zvětšená fotka, která akorát zabírá místo na kartě … pro běžný focení ti úplně bohatě stačí 5Mpx a 5× optickej zoom.

Pokud chceš fotit jen momentky, tak na to ti v dnešní době stačí jen telefon s „foťáčkem“ a nepotřebuješ tohle … pokud jsi ale pokročilej fotograf, tak si radši našetři na něco lepšího, protože tyhle levný foťáčky bez pořádnýho nastavení ti to akorát znechutěj

Pokud chceš kvalitní kompakt na dobrý focení, tak koukej po nečem ala Canon PowerShot G10 … je to už kolem 10.000, ale stojí to za to a máš na hodně let vystaráno

Pokud chceš vyhodit peníze za levnej kompakt, tak parametrama je lepší Samsung (světelnost objektivu, makro, max expoziční čas, …), ale já bych osobně volil kvůli zkušenostem Sony (WiFi připojení fakt k ničemu nepotřebuju)

swager007

Fotoaparát Samsung

mosoj

Fotoaparát Sony

Je to úplně jedno. Kup ten, který se ti líbí jako pokročilému fotografovi.

Odík : už je G 16 ! S tím rozlišení také nemáš v současné době pravdu.

Lamalam

Fotoaparát Samsung

Samsung má možná o trošku kvalitnější objektiv. Ale v této kategorii je to asi jedno, zásadní rozdíly mezi těmi foťáky nebudou.

Proč vyžaduješ rozlišení 16 MPx? Z miniaturního čipu kompaktu stejně nevydoluješ technicky dokonalou fotku, která by snesla větší zvětšení. Koukni na fotky v odkazu, jsou dělané aparátem, který má „jenom“ 12 MPx, takové fotky nikdy nedostaneš ze žádného kompaktu i kdyby měl třeba 20 megapixelů. Je to hlavně o kvalitě optiky, ale zejména o kvalitě fotografa.

Zdroj: http://www.kom72­.cz/