Evasky

Mám si koupit činčilu,osmáka degu nebo morče?

Mám čas tak akorát.Jednou týdně kroužek a školu do půl druhé a dvakrát do půl třetí.Chci se o to zvířátko dobře starat a chci,aby se nechalo pohladit.Díky.

Odpovědi
LeeLee

Mám morče u králíka, je to mazlík, pozná, když se blížím :)) Osmáka Degu má kamarád, a to je o nervy, když uteče – je opravdu rychlý :)) Na činčilu budeš potřebovat větší klec a misku s pískem, kde se koupe .. Zabere sice s klecí trochu víc místa, ale má nádherně jemný kožíšek :)) Zvířata mají všechna své pro a proti, teď záleží jen na tobě, které z nich ti je nejmilejší :) Já bych si koupila činčilu, jenže už mám zvířat dost. Zvířata jsou co se týče péče skoro stejná, jen počítej s tím, že činčila občas pouští chlupy a potřebuje proběhnout, takže zajistit kabely :)

kamila44444

osmáka degu si kup. protože je to hodné malé zvíře,které se i dá dobře vycvičit.
činčila večer dělá velký rámus a kouše
morče zase moc smrdí a když mu jednou nezastřihneš dlouhé drápky,tak pak už nemožeš vůbec protože už tam bude mít cit,krev a nebude moc chodit.

hanjimka

Morče jsme měli a je to docela fajn zvíře,přiběhne i na zavolání.Osmáka máme teď je sice taky fajn,ale fakt dost rychlý a než si zvykne tak zdrhá.Jo a rozkouše co se dá.Miluje dřevěnou klec tu dokáže během roku i zlikvidovat a umělou hmotu má rozkousanou za pár dní.Takže žádný domeček mu dlouho nevydržel.Jo a jak mi kdysi zdrhnul tak při lovu jsem ho chytila za ocásek a ten zmetek si ho nechal urvat jenže už mu jako ještěrkám nenarostl.Takže ho máme bez té štětičky na konci.

GM

A kočičku by jsi nechtěla? Jsou úžasné.

kikina.k

Tady bych volila určitě činčilu :),je to moc hezké zvíře a taky bych si ho chtěla pořídit.Bohužel je z těhlech tří nejdražší :/.Ale s ní si určitě užiješ hodně zábavy :)).