Avatar uživatele
Evasky

Mám si koupit činčilu?

Chodím do školy,takže přes den nejsem moc doma.Mám 1 kroužek,bri­gádu.Někdy bych se s ní chtěla i pomazlit nebo aspoň pohladit.Prostor mám.Tak co?
Doplňuji:
S tím časem to myslím tak,že od 8 až do 14 hodin nejsem doma.A o víkendech mám čas 24 hodin.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4634 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Činčila to vydrží, ale na mazlení bych doporučil spíš kočku.
Většinu dne spí a ráda, mazlení (narozdíl od činčily) přímo vyžaduje ! Samozřejmě ale potřebuje prostor a dokáže ho „ovládnout“. 😁

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Nie. Ak nemáš čas, nemá význam mať doma akékoľvek zviera. Je to len trápenie. Ak sa chceš starať o zvieratá, choď pomáhať do útulku zvierat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

třeba králíkovi by 8–14hod klid nevadil ale u psa mám docela obavu. Ten se daleko víc upíná na člověka a hodiny o samotě pak snáší docela blbě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MrGandy

Činčila ale není pes. Činčila je hlodavec…
Takže je to na vás, jestli si ho koupíte nebo ne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
megahit

Mně to přijde časově v pohodě, zvíře nepotřebuje zase pozornost 24hodin denně. Případně se dají koupit činčily dvě, aby jim po dobu vaší nepřítomnosti nebylo smutno.U činčil se myslím dvojice i doporučuje.

Spíš se zamyslet zda jste připravená mít tohle zvíře 15–19 let, kterých se dožívají a krmit je speciálním krmivem. J
e dobrý před pořízením se stavit v knihkupectví a prostudovat nějakou knížku o chovu činčil, případně web.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Janča169

Je to spíše na tobě ale jestlže na ni nebudeš mít čas např. že: Ráno do školy, odpoledne brigáda a večer máš jen čas ale jdeš i samo. spát tak bych být tebou nekupovala ale jestli máš nějaké blízké poblíž a jsou v důchodu tak bysi ji mohla dávat jim určitě by měli radost.
Janča169

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Ne.
Bude žít pár let a ty za nějaký čas s nebudeš chtít být doma. A ona nebude chtít být sama. Bude smutná a bude se trápit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kamila44444

rači si ji nekupuj!činčile potřebuješ věnovat hodně času!musíš jí každý den věnovat aspoň 3 hod. a krát si s ní.Když jí nebudeš věnovat dost času,tak se zblázní a bude kousat a utíkat ti.A navíc činčila je noční zvíře,takže večer dělá velký randál.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
E.n

To bys měla zvážit ty, čim víc se zvířatku věnuješ tim líp a naopak. Taky bys měla mít dostatek prostředků a nějaké menší zkušenosti. Takže si o nich vyhledej něco na google, jako domací zvíře to není moc dlouho, takže čti čas na něj budeš mít docela dobrý, takže proč ne. Ale uvědom si jedno, činčila není pejsek a každé zvířátko má jiné požadavky: Příkladem je takoví pes a kočka psi jsou většinou aktivnější, rádi si hrajou a učí se novím věcem, ale kočky mají poněkud mazlivý způsob života. Taky nezapomen na dost velkou klec a místo kam ji dáš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek