Drake

Mám se rozhodnout pro opraci nebo posilování?…

Ahoj,
od svého narození trpím vrozenou vadou tak zvanou „Pectus excavatum“ laicky řečeno deformitou hrudníku. Dozvěděl jsem se, že se to dá operativně řešit. Když jsem viděl na různých webech před a po operaci, tak výsledky byli perfektní. Doktor mi doporučil, abych posilovál, že by se to po cvičení mělo spravit. Jenže já se nemohu rozhodnout, jestli mám posilovat a čekat bůhví jak dlouho než se mi to spraví – jestli se to vůbec spraví a nebo jít na operaci. Je to docela nepříjemné, když jednu stranu hrudníku mám vystouplou a druhou zapadlou. Předem dík za rady…

Nejlepší odpověď
1popelka1

Každá operace nese určité riziko, a kdo ví, kdy se na ni dostaneš? Do měsíce, za půl roku?
Do té doby můžeš posilovat, jestli to nezabere určitě ti to neublíží. Pohyb totiž dělá kolikrát zázraky, stačí mít jen vůli a donutit se pravidelně cvičit. (vlastní zkušenost)
Divím se, že ti doktor nedal rady už dříve, to je to naše lékařství ☹
Ať se rozhodneš jakkoliv, doufám, že vše dobře dopadne a budeš spokojený.

Další odpovědi
led

Aktívne cvičenie nikdy neuškodí, deformáciu môže čiastočne napraviť, prípadne zakryť.
Podobný problem som mala aj ja (povojnová generácia), časom sa to spravilo (trvalo to dlho). Nie posilovňou, ale plávaním, behaním, skákaním, splhaním po lane, tyči, vysokohorská turistika a podobné športy ktoré vyžadujú silné dýchanie – zväčšujú sa pľuca, svalstvo, vyrovnáva rytmus srdca… Prirodzene začala som takto športovať už ako malé dieťa.
Veľa ovocia – vitamíny…
Ak lekár váha s operáciou, je to preto, že vidí možnosť nápravy prirodzenou cestou.

ReHu

Já osobně beru operaci vža až jako poslední řešení. Je to přece jen operace a já jsem pro méně radikální řešení.
Samozřejmě, že pokud vše osttaní selže, beru operaci a snažila bych se jí vyhnout.
Takže hlasuju pro posilování. A trochu kavlitního proteinu k tomu. Navíc ti to doporučil i lékař, ten už jistě má nějaké zkušenosti.
Oparece je vžy nějaké riziko, i když třeba malé, stát se toho může spousta.