filda01

Mám šanci se dostat na zdravotní lyceum ?

Ahoj, chtěl bych se dostat příští rok na zdravotnické lyceum a pak na VOŠ obor zdravotnický záchranář. Popřípadě na zdravotnický asistent a pak na obor diplomovaná zdravotní sestra.. Ale pořád hledám na internetu scio testy na školy se zdravotnickým zaměřením, ale nemůžu nikde najít. Klidně si zaplatim tich 800 kč za ně.. Prosím dostal se tam někdo a řekne mě jestli je těšký se tam dostat ? :) Jsem v 8 tř. známky: Aj-3 Čj-2 M-2 Biologie-1 Ch emie-2 Fyzika-1–2 Tak co, mám na to nějaké předpoklady, děkuji:)

Odpovědi
Akzeret

Kamarádka se na prvotřídní gympl dostala s 3 z češtiny. Nezáleží na známce (ano, přihlížejí k ní), ale na vědomostech jako takových (a asi taky na učeteli, jak známkuje – vlastní zkušenost). Pokud vím, na plno zdrávek se přijímačky jako takové nedělají, ale nejsem si jistá. Například na soukromou zdrav. školu na Mělníku (NEPLATÍ SE ŠKOLNÉ) je to bez přijímaček a na známkách záleží.
Vyber si školu a koukni, z čeho jsou přijímačky. Podle toho se připravuj.
Pochybuji, že na zdrávce budou dělat scio testy, spíš budou mít svoje. O žádných nevím.

Lullis_von

Ahoj, já jsem teď v osmé třídě a také se chci hlásit na zdravotnické lyceum. Budu se hlásit do Hradce Králové. Bohužel tam chtějí bonifikaci z kroužku první pomoci nebo jiné projevy zájmu o obor. Dostal se tam někdo i bez toho?
Děkuji moc