Pokročilý

Mám šanci dostat se na střední školu o perovanou skoliozou páteře ?

Ahoj. Čeká mně operace skoliozy a chtěla bych se zeptat jestli budu mít šanci dostat se na střední školu. Protože jsem četla že je většinou povinná lékařská prohlídka nejsem si jistá jestli mi to doktorka povolí. Mám zájem být např. zdravotní sestřička nebo sociální pracovnice či pečovatelka atd....

Odpovědi:

Auluk, skolioza páteře by sama o sobě nemusela po operaci problémem být. Konkrétně u zdravotnictví má ale Michal pravdu, že tady nejde pokaždé spoléhat na pomůcky, které Ti pomohou. Zdravotní sestřička a pečovatelka nejsou pro Tebe zřejmě nejvhodnější zaměstnání, protože tady se fyzické námaze nevyhneš. Sociální pracovnice je vlastně úřednice. Zde by Ti operovaná páteř neměla vadit.
Zkus se domluvit se svou lékařkou, jak vidí problém Tvého budoucího studia ona, a uvidíš, co Ti doporučí.

Zlatý

tam by mohl být problém, protože nemocnice často nemají jeřáby na těžké pacienty a je potřeba je "převrat", aby nevznikli proleženiny.

jestli chceš, můžeš mi napsat na mail a můžu ti spočítat jakou musíš vyvinout sílu, na "otočení" 100 kg těžkého dědečka.

Pokročilý

Nebojte se, vše dobře dopadne, budete, čím chcete. Zdravotní sestřičky již dnes s pacienty v 99% případů nemanipulují, to dělají zřízenci. Vůbec tedy nedejte na bláboly duševně nemocného uživatele Michal Kolesa, zvládněte rehabilitaci po zákroku, a plnou parou do života:-). Držím palce.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.