auluk

Mám šanci dostat se na střední školu o perovanou skoliozou páteře ?

Ahoj. Čeká mně operace skoliozy a chtěla bych se zeptat jestli budu mít šanci dostat se na střední školu. Protože jsem četla že je většinou povinná lékařská prohlídka nejsem si jistá jestli mi to doktorka povolí. Mám zájem být např. zdravotní sestřička nebo sociální pracovnice či pečovatelka atd…

Odpovědi
anonym

Auluk, skolioza páteře by sama o sobě nemusela po operaci problémem být. Konkrétně u zdravotnictví má ale Michal pravdu, že tady nejde pokaždé spoléhat na pomůcky, které Ti pomohou. Zdravotní sestřička a pečovatelka nejsou pro Tebe zřejmě nejvhodnější zaměstnání, protože tady se fyzické námaze nevyhneš. Sociální pracovnice je vlastně úřednice. Zde by Ti operovaná páteř neměla vadit.
Zkus se domluvit se svou lékařkou, jak vidí problém Tvého budoucího studia ona, a uvidíš, co Ti doporučí.

Michal Kole

tam by mohl být problém, protože nemocnice často nemají jeřáby na těžké pacienty a je potřeba je „převrat“, aby nevznikli proleženiny.

jestli chceš, můžeš mi napsat na mail a můžu ti spočítat jakou musíš vyvinout sílu, na „otočení“ 100 kg těžkého dědečka.

Robert_PM

Nebojte se, vše dobře dopadne, budete, čím chcete. Zdravotní sestřičky již dnes s pacienty v 99% případů nemanipulují, to dělají zřízenci. Vůbec tedy nedejte na bláboly duševně nemocného uživatele Michal Kolesa, zvládněte rehabilitaci po zákroku, a plnou parou do života:-). Držím palce.