markmark1

mam samsung galaxi y.A od operatora me prislo vyuctovani za internet je mozny aby se samovolne pripojil a proc to dela

Nejlepší odpověď
Lucijej

Samovolné připojení k internetu není možné, to ses třeba přemáčkl a omylem ses připojil.

Další odpovědi
Johny_r

Samozřejmě, že to možné je. Spíš bych řekl, že to je jisté. Dnešní chytré telefony si neustále něco stahují (předpověď počasí, nějaké aktualizace kde čeho, a-gps data atd. atd.). Nevím, jak konkrétně lze nastavit Tvůj telefon, ale buď je potřeba to všem aplikacím, které by mohly mít tendenci se připojotvat (a to nikdy úplně nezjistíš), zakázat nebo to zakázat nějak centrálně. Já mám telefon s Windows Mobile 6.5 a tam na to mám speciální aplikaci. Android to možná nějak umí sám o sobě, nevím. Nejspolehlivější řešení každopádně je buď vymazat nebo „poškodit“ nastavení pro připojení k internetu přes GSM. Pak se nepřipojí, ani kdyby chtěl.

Především si dej pozor, aby se Ti telefon takto samovolně nepřipojil v zahraničí. To by Tě mohlo stát hodně peněz. Stejně zrádný je pohyb u nás v příhraničí, kde telefon chytí cizí síť a vesele v ní stahuje data. Pokud to Tvůj telefon umožňuje, zkus v něm zakázat aspoň datové přenosy při roamingu.

Druhá otázka je, jaký smysl má chytrý telefon bez připojení k internetu, protože většina jeho chytrých funkcí toto připojení vyžaduje.

Kanouris

Lucijej se zcela jistě mýlí, měl jsem stejný problém. Mám LG P500 Optimus One s Androidem, po stažení různých aplikací jsem byl okamžitě s kreditem na nule… Aplikace si samy berou připojení a stahují aktualizace apod. Vyřešil jsem to u operátora, který tato připojení u mé sim-karty vypnul, na to mi hned přišla potvrzující SMS.

sdesigner

Samovolne pripojenie je mozne. ako tvrdil prvy uzivatel smartfony su neustale pripojene na ibternet. V Androide mysleli aj na to aked pojdes do Nastaveni. Tuknes na prvu polozku Bezdratove Site a Pripojeni …potom na poslednu polozku Mobilni Site…objavis tam moznost Pouzit paketove data…tuto polozku odskrtni a mas po probleme. ;)V kazdom pripade pouvazuj nad kupou datoveho balika. lebo smartfon bez internetu je zbytocnost a nie chytry telefon. vela zdaru ;)