norek

mám rozměry pole 160m+750m+13m+13m kolik je plocha v m2 ?

rozměry pole v m2

Nejlepší odpověď
quentos

vypadá to na lichoběžník, stačí si vzpomenout na vzorec pro výpočet plochy lichoběžníku. Pak už jenom vykoumat, jak spočítám výšku daného lichoběžníku. Menší nápověda, pomůže Vám Pythagorova věta a nezapomeňte si nakreslit správně obrázek, s ním máte u podobných úloh více než z poloviny vyhráno.

Další odpovědi
Hlada

Jedna strana je delší než součet ostatních, takže zadání je špatné.

radce

No, pokud jsou rozmery v m2, tak snad staci secist, ne?
Pokud jsou rozmery v m, je nutne upresnit tvar…

Funna

pokud máš opravdu udané rozměry pole, tak máš pole o velikosti 0m2, protože takový geometrický útvar nelze sestrojit…takže ani vypočítat…