marta52

mám rozdělený HD na NB na 179 a 268 GB, druhý oddíl je téměř plný a to

Samsung recovery 34 gb, dále Windows image backup 84 gb ale volného místa je jen kolem 100 gb, nevím co s tím, jestli jsou všechny ty zálohy nutné nebo je možné bez rizika poškození počítače. Chtěla jsem vše zkopírovat na jiný disk a tento zformátovat, to ale nejde.
Doplňuji:
mě jde teď spíš o to jestli mohu odstranit ty mnohagigové soubory, sloužící pravděpodobně jako záloha, zřejmě mi je tam uložili v opravně

Nejlepší odpověď
Hlada

Rozdělení disku na systémový a datový oddíl má ten smysl, že při reinstalaci systému nepříjdete o data. V současnosti je ale výhodnější mít aktuální kopii systémového disku na externím. Jestli počítač funguje, tak nemusíte disk formátovat. Jestli ho máte koupený se systémem, tak je možné, že někde na něm máte instalačku a drivery. To byste si mohla vypálit na DVD. Zálohy na stejném HDD jsou v případě poruchy k ničemu. Můžete je smazat. Velikosti oddílů si nastavte ve Správě disků nebo pomocí Acronis Disk Director podle vaší potřeby nebo rozdělění zrušte, jestli vám nevyhovuje. Dělejte si pravidelně zálohu systémového disku na externí pomocí nějakého zálohovacího programu, který umí data komprimovat a dělat přírůstkové nebo rozdílové zálohy.

http://www.you­tube.com/watch?v=mfu­QifAgEY4

Další odpovědi
Hykam

Stále nechápu k čemu je dobrý mít rozdělený disk na dva sektory, tento problem jsem řešil taky, disk jsem měl rozělený při koupi PC a řeší to spousta lidí.
Pokud máte Vin7 je tam utilita která udělá přesnou kopii pevného disku i s windows. takže bych udělal na jiný HD tuto kopii, původní HD bych spojil na jeden sektor, zformátoval a opět na něj zkopíroval původní kopii.