Pokročilý

Mám rozbočovač na 3 tv,jen 1 má setobox,ale na třetí tv to šumí.Jak?

Jak mám to mám udělat,aby fungovaly všechny tv normálně s fungujícím obrazem.Je to rozhozený po celým bytě,tak jestli to neztrácí někde signál?

Odpovědi:

Zlatý

Signál ztrácíš na rozbočovači. K pomoci je třeba vědět jaký typ rozbočovače to je a jaké jsou jeho útlumy. Zkus přehodit ten výstup na jinou TV zda bude také šumět. Ta šumící TV může mít také méně citlivý tuner. Digi Tv nešumí . Proto předpokládám že to bereš z nějakého kabelového rozvodu.
Za předpokladu že na tom připojení k té šumící TV není nějaká závada, pomůže ve všech případech širokopásmový zesilovač. Zesilovač umístit co nejblíže ke zdroji signálu před rozbočovač. Pokud je to kabel tak hned k zásuvce, pokud je to anténa tak co nejblíže k anténě.

Zlatý

Já bych nejdříve zkusil vyměnit rozbočovač, možná existuje kvalitnější, s menším útlumem než ten co používáš. Poté bych zvážil nejdou-li radikálně zkrátit rozvody (koax) - vymyslet jinak rozvod zignálu. Často se totiž setkávám s tím, že mají lidé v bytě i přes 20m drátů navíc. Další možností může být přehození televizorů tak, aby ten s menší citlivostí byl blíž, šum třeba ustane. Také lze požádat poskytovatele o zesílení signálu (např. v panelácích to lze bez problémů).
Koupi zesilovače bych nechal až jako možnost poslení.
Doplňuji:
Sorry, "poslední" patří.
Pochopitelně, pokud používáš vlastní anténu, satelit ap., žádný poskytovatel ti signál nezesílí ))

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 576
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 427
Zlatý Drap 401
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.