rady74

Mám rozbočovač na 3 tv,jen 1 má setobox,ale na třetí tv to šumí.Jak?

Jak mám to mám udělat,aby fungovaly všechny tv normálně s fungujícím obrazem.Je to rozhozený po celým bytě,tak jestli to neztrácí někde signál?

Odpovědi
mosoj

Signál ztrácíš na rozbočovači. K pomoci je třeba vědět jaký typ rozbočovače to je a jaké jsou jeho útlumy. Zkus přehodit ten výstup na jinou TV zda bude také šumět. Ta šumící TV může mít také méně citlivý tuner. Digi Tv nešumí . Proto předpokládám že to bereš z nějakého kabelového rozvodu.
Za předpokladu že na tom připojení k té šumící TV není nějaká závada, pomůže ve všech případech širokopásmový zesilovač. Zesilovač umístit co nejblíže ke zdroji signálu před rozbočovač. Pokud je to kabel tak hned k zásuvce, pokud je to anténa tak co nejblíže k anténě.

beer

Já bych nejdříve zkusil vyměnit rozbočovač, možná existuje kvalitnější, s menším útlumem než ten co používáš. Poté bych zvážil nejdou-li radikálně zkrátit rozvody (koax) – vymyslet jinak rozvod zignálu. Často se totiž setkávám s tím, že mají lidé v bytě i přes 20m drátů navíc. Další možností může být přehození televizorů tak, aby ten s menší citlivostí byl blíž, šum třeba ustane. Také lze požádat poskytovatele o zesílení signálu (např. v panelácích to lze bez problémů).
Koupi zesilovače bych nechal až jako možnost poslení.
Doplňuji:
Sorry, „poslední“ patří.
Pochopitelně, pokud používáš vlastní anténu, satelit ap., žádný poskytovatel ti signál nezesílí ))