Adalberthew

Mám řešit tuto situaci?

Je to docela težký popsat, tak se nedivte jestli to nebude nějak srozumitelný. Jsem v 9. třídě na základní škole. Ve třídě nás je 30. Každý den prohodím s většinou třídy pár slov. Mám 3 nej kámoše, se kterýma si rozumím. 95% třídy má Facebook a mají tedy lepší vztahy mezi sebou i mimo naši třídu. Já se utvrdil, že si Facebook zakládat nebudu, protože jsem jeho odpůrce, radši používám Google+. Mám si ho zakládat (pravděpodobně by to situaci zlepšilo) nebo ne a nechat to být, jelikož jdu příští rok na střední? Jak jste na tom byli vy?
Doplňuji:
Moc díky za odpovědi a jsem rád, že někdo sdílí podobný názor ;)

Nejlepší odpověď
Swevalty

Absolutně nesnáším když se někdo nechá ovlivnit davem!
To nesnesu!
Nedělej si Facebook.. je to ztráta času a už dávno není IN
Buď jeden z mála normálních kteří ten ničitel pravých životů nemají…

Další odpovědi
Nykki

Facebook je svině co žere čas, to samé G+ , já bych si f nejraději zrušila, jenže bych ztratila kontakt s většinou mých bývalých spolužáků, které teď vůbec nevídám… Na 120% se tě tví budoucí spolužáci na střední zeptají na tvůj facebook, nevím jak ti to bude třeba příjemné odpovídat, že máš pouze G+, ale je to na tobě.. Mám jednoho kamárda, který chodí do 3. ročníku na střední a facebook nemá a a ni jinou hovadinu a vůbec mu to nevadí a ani nemá zájem si něco takového zakládat.. Je to pouze tvoje věc, já ti do toho nebudu mluvit, zkus si třeba představit jaké to bude nebo počkej na tu střední a pak se třeba rozhodneš…
Doplňuji:
Awe: ale vem si že to je puberťák a všichni, co znám tam jsou dennodenně někoik hodin

Awe

Nykki:Není to pravda.Záleží jak to kdo bere ja FB mám kvůli práci a netvrdnu tam více než 20 minut denně

anonym

Tuto situaci si vyřeš podle vlastního uvážení. Nenechávej se v životě ovlivňovat davovými psychózami. Budeš-li na nějaké sociální síti, nebudeš o to víc šťastný.
Nevěřím ani na lepší vztahy mezi spolužáky, co si vyměňují zprávy a fotky na takovýchto stránkách. Pokud jde o ka marádství, tak to skutečné nenahradí žádná internetová síť. Zůstaň sám sebou a stůj si za vlastním názorem. Pokud někdy v budoucnu názor změníš, mělo by to být o tvém rozhodnutí, ne proto, že „všichni“ jsou zaregistrovaní na FB.
Já sice zaregistrovaná jsem, ale jenom proto, že mé děti nebo kamarádky občas na FB dají rodinné fotky. Vztahy se svými blízkými ale nejraději urdžuji buď přímo (naživo z oka do oka) nebo telefonicky, či prostřednictvím sky­pu.