Mam rada knihy

a predevsim si prohlizim hodne stare knihy, maji krasne pismo a ilustraci at v latine ci starocestine. Proto se chci zeptat Vas, ktere muzeum tohoto skvostu je a kde. Diky
Doplňuji:
Jsem z Decina.

Nejlepší odpověď
kropitko

To netuším,škoda,že jsme se neznali dřív,mohla jsem Vám věnovat knihy,které jsem musela dát pryč ,když jsem se stěhovala. Byla toho plná půda,neměla jsem to kam dát,nechala jsem si jen pár knih pro děti. Oplakala jsem to.

Další odpovědi
anonym

1.Žďár n. Sázavou.Bývalý cisterciánský klášter,stálá výstava. Evropský význam.
2.Nár. muzeum.
3.Strahovský klášter-knihovna.
V Děčíně – bohužel

annas

Staré tisky najdete třeba ve vědeckých knihovnách nebo knihovnách ve velkých městech. V Praze uvedu jen jednu – Strahovskou knihovnu. Jenže ne každý má k těmto knihám přístup. Některé knihy nesmíte z knihovny vynést ven.
Nevím, odkud jste, kam Vás nasměrovat.

Našla jsem, že u Vás v Děčíně byla krásná zámecká knihovna, vzácná díla byla předaná do Národní knihovny V Praze. Ale něco by mohlo být i ve Vašem muzeu.

led

doporučujem e-archív starých knih

Zdroj: http://www.ma­nuscriptorium­.com/Site/CZE/de­fault_cze.asp