Klarisa

Mám pustit svou vnučku k jejímu otci?

Má dcera utekla od přítele se kterým má dítě kvůli tomu,že ji bil a jednou zbil i její dceru,které bylo asi 8 měsíců.On si ji chce v sobotu odvést domů na 2 dny a já se bojím,že ji zbije,když bude plakat,je hrozný nervák.on říká,že má na ni nárok,že je otec,ale k soudu nedošlo.Bojím se,že v afektu mou vnučku zabije.Může mi někdo poradit,co mám dělat?

Nejlepší odpověď
afro.minerva

Otázka zní, jestli došlo k zápisu o násilí na policii. Pokud ano, tak bych jednala a šla k soudu a vnučku bych mu teda vůbec nepůjčila. Jestli ji zbil v osmi měsících, tak udělejte cokoli, aby se to už neopakovalo. Samozřejmě ji může zabít. A tomu musíte zabránit. Nemá nárok jí mlátit. Bude-li nějak vyhrožovat nebo tak něco, tak bych na něj poslala policii. Jinak, pokud dojde k soudu a on získá nějké hodiny, kdy může se svou dcerou být, tak už si určitě rozmyslí, jestli jí něco udělat. Rozhodně mu jí jen tak nepůjčujte. Pokud chce nějaký nárok, tak ať si to uplatní u soudu. Jestli dojde k nějakému výpadu nebo dokonce násilí, musíte vždycky zavolat policii a mít lékařskou zprávu, aby se mu dalo dokázat, že je agresor. Vaše vnučka je nejdůležitější a vy ji musíte ochránit za každou cenu!!!

Další odpovědi
Nuk nuk

Nejsem právník, ale můj názor je asi takovýto:
Kdyby existoval nějaký soudní rozsudek nebo rozhodnutí, pak jej budete nejspíš muset respektovat, ale Vy píšet, že k soudu nedošlo. Důležité také je, zda dotyčný pán je úředně otcem dítěte – tj. má-li jej vnučka jako otce uvedeného v rodném listě. To, že je biologický otec v tomto momentě není tak podstatné. Pokud je v RL, pak má jistě právo ji vidět…
Zbývá Vám tedy jen použít zdravý lidský rozum a ve Vašem případě, bych mu zabránila, aby si ji odvezl, pokud s tím nesouhlasí matka dítěte. Řekněte mu klidně, že o jeho nároku musí rozhodnout soud a dceři bych domluvila, aby podala tot podala skutečně k soudu. Bude to do budoucna nejlepší řešení pro všechny zúčastněné.

standa

POZOR !!!

Nečekal bych ani minutu a ještě dnes bych se obrátil na Polici s oznámení podezření ze spáchání trestných činů:
§ 146 Ublížení na zdraví.
§ 198 Týrání svěřené osoby
§ 199 Týrání osoby žijící ve společném obydlí

Polici v rámci výslechu sdělte všechny vám známé skutečnosti včetně důkazů (svědectví dcery)…

Policie je ze zákona povinna každé oznámení prošetřit. Určitě bude pozván na Policii k podání vysvětlení i bývalý přítel…, který by měl pochopit, že se bude MUSET CHOVAT JINAK.

Úplně jiné téma je úprava styku s nezletilým dítětem…, to je na samostatnou žalobu (návrh soudu). První info jak postupovat v této oblasti vám nepochybně sdělí na Policii, kam vám OPRAVDU SILNĚ DOPORUČUJI, ABYSTE ZAŠLA !!!

bond73

Rozumim tomu tak,ze vase dcera odesla od sveho pritele,s kterym ma vasi vnucku,ovsem k soudni jednani , o zmene vychovy a vyzivy nedoslo.Pokud, takovy navrh jeste nemate podany ,u vaseho okresniho soudu,ucinte tak ,co nejdrive u tajemnice soudu, pro opatrovnicke veci. Pomuze vam tento navrh napsat.Abych vas uklidnil,, nemusite,, vnucku otci davat,jelikoz na to neni soudni rozhodnuti,ale pozor, v teto chvili,kdy soud jeste nerozhodl, o svereni ditete ani jednomu z rodicu,riskujete ten fakt,ze pokud otec vnucku odveze a nevrati,nic proti tomuto neudelate ,jelikoz v teto chvili, maji na dite oba rodice stejne pravo a ani policie vam nepomuze, do doby nezli soud urci,komu bude dite svereno do pece.Doporucuji,aby jste vnucku nedavala otci do doby, nezli bude soudem pravomocne rozhodnuto,sa­mozrejme , do doby rozhodnuti soudu, muze otec dite kdykoliv vzit,aniz by se vas musel ptat a muze s nim byt, kdekoliv.Proto jeste jednou apeluji na to,aby jste vnucku nikam nepousteli, bez vase dozoru,jelikoz otec ditete by ji mohl odnest a nic by se mu nestalo.A nikdo by jej nestihal ani netrestal,je to takova patova situace,kdy je nutno vytrvat do doby nez-li soud rozhodne.Je to vlastne doba,kdy si rodice muzou dite navzajem unaset a nikdo jim nic neudela,jeste je tu jedna moznost,pozadat soud o vydani predbezneho opatreni,ovsem s timto bych vas odkazal, na urad o peci o dite,jelikoz tento navrh mohu napsat a podat k soudu, dle /obcanskeho soudniho radu/ jen oni. Pokud budete mit vnucku stale na ocich,nemyslim si,ze by se neco stalo. Toto je asi velice slozita zalezitost,ale vytrvejte a bude dobre.Preji hodne stesti a sili v tomto jednani.

Michal

Ne! Kdo jednou uhodil,uhodí znovu.Nebo nechte rozhodnout soud a pán ať se nechá vyšetřit.

katany007

zajít co nejrychleji na sociální odbor, péče o děti a tam jim vše vysvětlit. Jejich práce je se o ně postarat. mohou dát předběžné rozhodnutí a bezplatně dát žalobu k soudu.