Avatar uživatele
blbek1

Mám prosím nárok na podporu v nezaměstnanos­ti?děkuji za odpověď

v roce 2011sem pracoval7měsí­ců/duben-říjen,2012prácoval v září-říjen,pak propušten v zauční době marodím od 10.10.2012-do dnes mám nárok na podporu?
Doplňuji:

tady jde o to,že od února budu práce schopen a jde mě jen o alternativu kdyby práci nesehnal jestli mám nárok na podporu v nezaměstnanos­ti,podle mě mám za 2 roky odpracované 7měsíců za rok 2011 a 2 za rok 2012 7+2 je 9měsiců chybí mě 3měsíce tak proto se ptám jestli se dají počítat 3měsíce marodě ní,jinak sem bez práce ale marodím a bývalí zaměstnavatel pouze posílá potvrzení na nemocenskou děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, petra666 před 4104 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Vepište odpověď…Pokd marodíš, tak nárok na podporu nemáš.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Tom20

Ano;myslím si že dokonce na částečnou,pokud bydlíte sám.
Musíte k tomu doložit žlutý list důchodového pojištení(jenom název),ten musíte získat od zaměstnavatele.
Doplňuji:
teda pokud máte neschnopenku a neukončil jste pracovní poměr,tak ne.Ale pokud jste pouze nemocný nefiociálně,tak jo :D

Upravil/a: Tom20

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pro posouzení Vašeho nároku na podporu je předvším důležité, abyste splňoval základní podmínku odpracované doby. Podle Vašich informací tomu tak zatím není.
Viz „nárok na podporu v nezaměstnanosti“ dle ZP:
Podporu dostane jen uchazeč o zaměstnání, který pracoval v součtu alespoň 12 měsíců během posledních dvou let (před zařazením do evidence úřadu práce).

Pokud je toto opravdu Váš případ, tak se obraťte na sociálku, na sociální dávky nárok máte.
U nemoci je to tak, že buď jste nemocný jako něčí zaměstnanec, nebo jste nemocný a v evidenci ÚP. Není to žádná nemoc „na černo“ a podobně. Úřadu práce dokládáte potvrzení o trvání nemoci, léčení atd.

Doplňuji:
Berou se JENOM odpracované měsíce. Nemoc, bohužel, ne.

Upravil/a: anonym

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek