blbek1

Mám prosím nárok na podporu v nezaměstnanos­ti?děkuji za odpověď

v roce 2011sem pracoval7měsí­ců/duben-říjen,2012prácoval v září-říjen,pak propušten v zauční době marodím od 10.10.2012-do dnes mám nárok na podporu?
Doplňuji:

tady jde o to,že od února budu práce schopen a jde mě jen o alternativu kdyby práci nesehnal jestli mám nárok na podporu v nezaměstnanos­ti,podle mě mám za 2 roky odpracované 7měsíců za rok 2011 a 2 za rok 2012 7+2 je 9měsiců chybí mě 3měsíce tak proto se ptám jestli se dají počítat 3měsíce marodě ní,jinak sem bez práce ale marodím a bývalí zaměstnavatel pouze posílá potvrzení na nemocenskou děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Drap

Vepište odpověď…Pokd marodíš, tak nárok na podporu nemáš.

Další odpovědi
Tom20

Ano;myslím si že dokonce na částečnou,pokud bydlíte sám.
Musíte k tomu doložit žlutý list důchodového pojištení(jenom název),ten musíte získat od zaměstnavatele.
Doplňuji:
teda pokud máte neschnopenku a neukončil jste pracovní poměr,tak ne.Ale pokud jste pouze nemocný nefiociálně,tak jo :D

anonym

Pro posouzení Vašeho nároku na podporu je předvším důležité, abyste splňoval základní podmínku odpracované doby. Podle Vašich informací tomu tak zatím není.
Viz „nárok na podporu v nezaměstnanosti“ dle ZP:
Podporu dostane jen uchazeč o zaměstnání, který pracoval v součtu alespoň 12 měsíců během posledních dvou let (před zařazením do evidence úřadu práce).

Pokud je toto opravdu Váš případ, tak se obraťte na sociálku, na sociální dávky nárok máte.
U nemoci je to tak, že buď jste nemocný jako něčí zaměstnanec, nebo jste nemocný a v evidenci ÚP. Není to žádná nemoc „na černo“ a podobně. Úřadu práce dokládáte potvrzení o trvání nemoci, léčení atd.

Doplňuji:
Berou se JENOM odpracované měsíce. Nemoc, bohužel, ne.