kalda

Mám problémy se sousedem,obdržel jsem dodatečné povolení na garáž ze stav.úřadu,ale soused se odvolal,mohu uspět?

Nejlepší odpověď
tuCZek

nic osobního,ale lidi co řešej povolení až „po“,bych nechal stavbu zbourat.

Další odpovědi
mosoj

Myslím, že určitě uspějete. Pokud garáž nebrání sousedovi ve využití jeho nemovitosti a pozemku. Není důvod proč si nepostavit garáž i když se sousedovi pohled na ni nemusí líbit, nebo ho chytá závist. Navíc jak píšete povolení již máte.

venkovan

Pokud zde není uvedeno proč, respektive které důvody soused uvedl ve svém odvolání, je to jen mlácení prázdné slámy.
Třeba soused má pravdu, a vaše garáž mu významně narušuje jeho vlastnická práva, znehodnocuje mu jeho majetek, prostředí zahrady, domu apod.
Praxe ale je taková, že úřady jsou měkké, povolí i nesmyslnosti. necméně sousedovi přeji, aby jeho odvolání bylo objektivně posouzeno a podle shledání aby bylo správně rozhodnuto. A ta škála je velmi široká. od souhlasu stavba až po její likvidaci. Což už se u nás taky stává.