Avatar uživatele
Zuzik

Mám problémy se sebeovládáním a psychikou. Nevím co s tím.

Dobry den, chtela bych se zeptat, jestli byste mi neco neporadili, co delat se spatnym sebeovladanim a psychikou. Nikdo o tom nevi, proste jen ja, citim to v sobe. Treba ve skole, kdyz nekdo porad po me neco chce, tak mam chut vybouchnout, vyrvat se, ale drzim to v sobe a az kdyz jsem o samote, tak se treba i rozbrecim, kvuli nicemu. Jinak byvam normalni, vsichni me maji za usmevavou holku, ale kdyz jsem sama nebo mi neco nejde, je to hrozne, veschno se ve me svira a pak jsem divna. Nemate neco co mi pomuze? Abych furt tqkhle se nenicila zbytecne. Stava se mi to totiz stale casteji. Dekuji za odpoved

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Zepple, hanulka11 před 4226 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Bohužel i takové věci patří k pubertě – myslím, že se vše srovná ,jsou to takové výkyvy někdy dost těžko zvladatelné.Pokud by sis chtěla o tom popovídat, jistě tě vyslechne psycholožka a poradí ti, nestyď se za ní za jít .Třeba máte i nějakou v rámci školy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Tazman

Naprosto souhlasím s hanulka11. Vlastně bych to mohl trochu otočit… náhodou, zvládáte to skvěle! Jen myslete na to, že by bylo fajn mít „svou vrbu“ a kdyby bylo nejhůř tak k odborníkovi.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Zepple

Ahoj :) Pokusím se Ti taky poradit, protože si myslím, že to, co prožíváš, docela znám. Kromě toho, že mám někdy chuť na někoho pořádně zařvat a něco rozbít… mívám špatné nálady- snad i něco jako deprese. Asi před půl rokem jsem se rozhodla zajít za psycholožkou a jsem velmi ráda, že jsem to udělala. Vždycky si spolu dobře popovídáme, je to někdo s kým o těchto věcech můžu mluvit a může mi s tím pomoci. Pokud by ses cítila hodně špatně, tak jak to popisuješ „vniřně ničila sama sebe“ doporučuji Ti si za nějakou psycholožkou zajít. Jak už bylo napsáno byvají ve škole ( za tou jsem taky chodila, ale ta mi vůbec nepomohla)… Ale můžeš si najít nějakou ve tvém městě, která spolupracuje se zdravotními pojišťovnami- u takových psychologů je pro tebe „léčba“ zadarmo :) Ještě jsem Ti chtěla napsat, že to, co cítíš, je úplně normální a jít k psychologovi není žádná ostuda- opravdu žádná.. Psycholožka mi sama říkala, že za ní z mé školy chodí hodně lidí. (Samozřejmě nemohla říct kdo, ale jen to vědomí, že je nás více je fajn- ale zase ne že bych to těm lidem přála, snad mě chápeš.) O mně to, že chodím k psychologovi, nikdo, kromě mojí rodiny, neví a ti to vzali docela dobře.
Ale pokud by tohle na tebe bylo moc, stačí když si o tom promluvíš s nějakou dobrou kamarádkou, které můžeš důvěřovat… důležité je abys to v sobě nedusila… protože to vůbec není dobré… vím o čem mluvím… :(
Přeji Ti aby ses mohla cítít lépe. Hodně zdaru! :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

To není nic nenormálního. A patří to u určitému typu povahy člověka. A vůbec se tím netrap.
Co je potřeba, tak naučit se říkat těm co po tobě pořád něco chtějí – „nezlob se, ale teď nemohu – zkus třeba za několik dní, až budu mít volněji“ apod.
To, že se ti to stává častějí (ten stav hloupé nálady) je asi tím, že se nad tím trápíš a tak se do toho ctále zamotáváš .
jestli, tak se podívej po nějakém psychoterapeutovi – aby tě naučil (naučila) tyto stavy zvládat.
A co můžeš udělat hned – zahoď ty situace za hlavu. Dej si zmrzku či něco na chuť a věř, že trable v životě jsou také od toho, abychom se nad nimi usmáli.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek