Ronnynik

Mám problémy s jídlem.

Ahoj. Je mi 15, nikdy předtím jsem neměla problémy s jídlem. Na výšku mám 172 cm a vážím asi 53kg. Vždycky jsem jedla ráda a s chutí. Ted bych nejraději za celý edn nesnědla vůbec nic, maximálně tak rohlík ke snídani. Nechci jíst, ikdyž vím že potřebuji. Nějaká rada? :(

Nejlepší odpověď
badisko

No jedine se donutit k jidlu …pokud to trva delsi dobu tak si zajdi za lekarem a nebo si porid jejake preparaty na podporu chuti k jidlu..neco takoveho…http://ww­w.lekarnavlip­kach.cz/skupi­na/zazivani-traveni-podpora-zazivani-a-chuti-k-jidlu-160
pomaha taky prochazka a cviceni …

Další odpovědi
briketka10

mám stejný problém výška 172 váha 55 Kg kup si Pangamin jsou to
pivovarské kvasnice / dražé je jich tam 300 Ks, jsou tam vitaminy B
celá jejich řada od B12 a ty podporují chuť k jídlu ..
začala jsem je brát před třema měsíci a je to se mnou lepší, ale nemůžu
jíst sladké, jako dřív to jsem jedla šlehačkové dorty, když jsem jen prošla
okolo cukrárny tak už jsem odnášela domů koňakový špičky a indiány s
bílou náplní a teď ani vidět, třeba se to časem zlepší, protože já mám na
ně velkou chuť, ale je úspěch, že můžu jíst sladký loupáky :))
Doplňuji:
http://pangamin­.cz/page/draze­.php
v tom dražé jsou i bílkoviny
já ho tenkrát koupila za 69,–Kč
teď je asi za 80,–Kč

I_hate

Pokud by to mělo pokračovat, též by bylo dobré, jít se poradit se svým praktickým lékařem. Ten ti poradí nejlépe, jak dále postupovat.

Reezo

no nejdřív by bylo potřeba zjistit důvod proč nejíš, nebo nemáš chuť jíst. může jít, třeba o psychycký stav. deprese, nemoc, šikana ve škole nebo i problémy v rodině. Je potřeba se zamyslet a najít tu příčinu. Jinak určitě tělu škodí, když si dáš jen rohlík, který ti dá víceméně jen pocit sytosti… rohlík bych nedoporučoval k samostatné konzumaci.

pokazdejinak

no… opravdu by to chtělo hlavně zjistit důvod tvého náhlého nechutenství, protože to může sice být stresem, ale může za tím být i nějaká nemoc – přiznejme si to, asi každému už bylo nějak mizerně a první odejde chuť k jídlu… :)

hlavně se do jídla urputně nenuť, ať si ještě nevypěstuješ nějaký blok – zkus si častěji dát malé porce něčeho dobrého, udělej si na jídlo čas a vychutnej si ho… pokud to moc nejde, můžeš začít třeba kuřecím nebo hovězím vývarem (ale poctivý, ne z kostky!) se zeleninou nebo vajíčkem, zahusti si ho postupně třeba pohankou – ta je lehce stravitelná…

ale jestli to trvá déle, určitě zajdi s rodiči za doktorem – a myslím, že hlavně tvoji rodiče by o tvém problému měli vědět především

NemamSlov

no ako vidim nie som sam ze som sama kost a koza, ja mozem zjest kolko toho chcem a nepriberem proste smola…ale ak ti mozem poradit tak vitamin B ti doda chut do jedla skus si vypitnejake nealko pivo ked mas 15 a potom bez nieco kuknit do chladnicky :)

tono

Napsala jsi, že nechceš jíst, přestože víš, že bys potřebovala. Jseš si tedy vědoma nutnosti jíst. Něco jiného by bylo, kdybys jíst nemohla či nedokázala.
Myslím si, že to opravdu bude souviset s nějakým zakukleným problémem uvnitř – může jít o jakýsi prostest, trestání někoho či sebe, nebo začínající depresivní neurozu nebo tak něco. Důvěřuješ rodičům? Pokud máš třeba s matkou dobrý vztah, řekni jí to. Mám vlastní zkušenost s dcerou, která prožívala totéž a teprve po obrovském naléhání se nám svěřila a naštěstí jsme to vše dokázali ustát. Bylo to ale za pět minut dvanáct. Prostě poděl se o své pocity s někým, komu důvěřuješ a požádej ho o jeho názor. Jednak se ti ihned uleví a jednak ti nastíní řešení, protože je nezaujatý a bude mít odstup. Hodně štěstí. Zdravím.